F1.sk F1.sk

Bottas: Mal som aj šťastie, Kimi bol príliš ďaleko
zdroj: TASR/AP

Bottas: Mal som aj šťastie, Kimi bol príliš ďaleko

Valtteri Bottas svoju dnešnú púť začínal až z piateho radu, no zakončil ju najlepšie, ako len mohol. Dvojica Mercedesu získala víťazné double.

Bottas stavil na štart na mäkkej zmesi. Skvelým manažmentom svojich pneumatík sa mu na nich podarilo odkrúžiť až 36 kôl a v závere pretekov získal na mäkšej zmesi rozhodujúcu výhodu.

"Vzhľadom na okolnosti je toto pre nás perfektný víkend," povedal na tlačovej konferencii Valtteri Bottas. "Je neuveriteľné, čo sme dnes dokázali. Auto bolo vynikajúce. Tím sa nám obom postaral o perfektné stratégie. Prvý stint sme o kúsok natiahli, pretože všetko vyzeralo veľmi dobre. Keď som ku koncu prezul na supermäkké, bol som veľmi rýchly. Myslím si však, že [na Kimiho] som strácal príliš veľa. Mal som kus šťastia, že som skončil na druhej priečke."

Fín predviedol skvelý štart: "Veľmi rýchlo sme sa dostali cez niekoľko áut. Seb s Maxom bojovali a ako to býva, hoci máte rýchlosť, je ťažké ich predbehnúť, pretože auto v strede má DRS. V tom momente som vedel, že pre fungovanie svojej stratégie musím svoj stint natiahnuť. "

Po svojom pitstope sa na rýchlejšej zmesi začal veľmi rýchlo približovať Sebastianovi Vettelovi. Spoločne zviedli tvrdý súboj a hoci pri pokuse o predbiehací manéver musel opustiť trať, považuje to za súčasť športu: "V súboji so Sebastianom som bol na vonkajšej strane a on si bránil vnútro. Šli sme koleso na koleso. Nemal som tam už viac miesta ako vyjsť mimo trať. Také je však pretekanie. Bránil sa tvrdo a ja som tvrdo útočil, nejdem z toho robiť žiadnu drámu. V ďalšom kole som sa dostal bližšie a rovnakým manévrom som sa cez neho dostal."

Pred sebou máme ešte desať pretekov, Mercedes však začína naberať solídne tempo a Fin na priebežné prvé miesto v Pohári jazdcov stráca len 23 bodov. "Všetka tvrdá práca sa nám teraz vypláca. Auto sa každým víkendom správa lepšie a lepšie. Nemôžeme byť prehnane spokojní a povedať, že sme vpredu. Musíme na ňom neustále pracovať. Tak ako doteraz," dodal Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk