F1.sk F1.sk

Hülkenberg aj napriek hydraulickým problémom so skvelým výsledkom
zdroj: Pirelli Motorsport

Hülkenberg aj napriek hydraulickým problémom so skvelým výsledkom

Renault oslavuje 40. výročie tímu a o príjemný darček sa mu postaral Nico Hülkenberg. Rozumnou jazdou sa udržal na šiestom mieste a pre francúzsku stajňu získal osem bodov.

Po dobrej sobote a treste Valtteriho Bottasa, ktorý znamenal štart z piateho miesta, však Hülkenberg miernil očakávania: "Už niekoľkokrát sme videli, že v kvalifikácii máme dobrú rýchlosť a v pretekoch sme boli sklamaní."

Celkovo sa však zo svojho výkonu môže tešiť. Cieľom bolo zostať pred oboma Force Indiami a to sa mu podarilo. S pilotmi vpredu zbytočne nebojoval a stále sa držal svojej stratégie.

"Veľmi pozitívny víkend," odkázal svojim fanúšikom Hülkenberg. "Priniesli sme pár nových súčiastok a vyzerá to tak, že naša nová podlaha nás posunula o krok vpred. Podarilo sa nám z výbornej štartovacej pozície dostať aj dobrý pretekový výsledok. Mali sme veľmi, veľmi dobrú rýchlosť, to som naozaj nečakal. Boli sme lepší ako hociktorý iný tím zo stredu poľa. To najlepšie zo zvyšku."

Tím avizuje, že sa chystá viacero vylepšení a nová podlaha je len začiatok. Tvrdá práca sa vypláca už teraz: "Našou odmenou je osem bodov. Som veľmi rád, že som získal jednu pozíciu vďaka Sebovi. Mali sme aj trochu smoly, lebo sme v posledných pár kolách mali problémy s výkonom a pomerne ľahko som prenechal svoje miesto Danielovi [Ricciardovi]. Šieste miesto je pre nás skvelé a je to pekná odmena. Teraz sa musíme zreštartovať a v Budapešti opäť zatlačiť."

Svojho pilotia pochválil aj šéf tímu, Cyril Abiteboul: "Odjazdil to super, bezchybne a presne sa držal stratégie. Nakoniec sme na obe Force Indie získali tridsať sekúnd."

Pre Jolyona Palmera sa preteky skončili veľmi rýchlo. Už v zavádzacom kole hlásil problémy s hydraulikou. "Frustrujúce," zhodnotil nedeľu domáci pretekár. "Na nových pneumatikách som bol jedenásty, s dobre fungujúcim autom a viacerými strategickými možnosťami. Všetko vyzeralo dobre." Cyril Abiteboul vyjadril presvedčenie, že nebyť Palmerovho problému, skončil by na bodovaných priečkach.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk