F1.sk F1.sk

Alonso opäť hlásil "no power", ale: Tak či tak by sme nebodovali
zdroj: TASR/AP

Alonso opäť hlásil "no power", ale: Tak či tak by sme nebodovali

Fernando Alonso vstupoval do Veľkej ceny Veľkej Británie z posledného dvadsiateho miesta a aj keď sa postupom času predieral nahor, na body to nevyzeralo. Až prišiel tradičný okamih, počas ktorého zahlásil "no power" a bolo po paráde.

Teraz netrpezlivo čaká na budúce motorové rozhodnutie svojho tímu. "Je to len na nich, ale čím skôr padne rozhodnutie, tým lepšie sa dá na budúci rok pripraviť," skonštatoval Alonso. "Myslím si teda, že sa pokúsia rozhodnúť čo najrýchlejšie. Ja budem pochopiteľne podporovať akýkoľvek verdikt. Teraz myslíme na Maďarsko, kde budeme mať dobrú príležitosť. Všetko ostatné je ešte len v rovine snívania."

Španiel potvrdil, že najslabšou časťou balíka je momentálne pohonná jednotka Hondy. Ale bojoval by McLaren s motorom Ferrari alebo Mercedes o víťazstvá? "Ktovie," zamyslel sa pretekár z Ovieda. "Ťažko povedať, ťažko si predstaviť kombináciu jednotlivých áut a motorov. Celkovo sme však úplne jednoznačne identifikovali, čo nám chýba a čo musíme zlepšiť v záujme toho, aby sme boli konkurencieschopní."

"Určite sa tak však nestane v blízkej budúcnosti, takže sa radšej venujme realite. Tá je taká, že o dva týždne nás čaká Maďarsko, kde budeme mať dobrú šancu. Dúfajme, že to tam dopadne lepšie," pokračoval Alonso, ktorý v nedeľu vypadol v 32. kole a prvé indície hovoria o poruche palivového čerpadla.

"Nuž bohužiaľ sme dnes mali ďalší problém. Mám pocit, že išlo o palivové čerpadlo. Dúfam, že to nepoškodilo motor a ešte ho budeme môcť použiť. Bol to ťažký víkend, štartovali sme z posledného miesta a za celou tou skupinou áut to boli náročné preteky. Neboli sme však na bodoch a dnešné vypadnutie preto až tak nebolí. Tak či tak by sme nebodovali," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk