F1.sk F1.sk

V Toro Rosso obviňuje jeden toho druhého, Kvjat má ťažké srdce aj na komisárov
zdroj: TASR/AP

V Toro Rosso obviňuje jeden toho druhého, Kvjat má ťažké srdce aj na komisárov

Havária pilotov Toro Rosso v prvom kole Veľkej ceny Veľkej Británie zmarila všetky vyhliadky stajne na zisk bodov. Piloti hádžu vinu jeden na druhého.

Dvojica šla do zákrut Maggots a Becketts tesne vedľa seba. Kvjat však v Becketts vyšiel na vnútorný okraj trate - to ho vyhodilo smerom do stredu trate a v snahe skorigovať smer jazdy zatočil doprava. Tam však bol Carlos Sainz.

Španiel bol kvôli poškodeniu nútený okamžite odstúpiť, zatiaľ čo Kvjat bol schopný pokračovať v jazde, avšak s chýbajúcou polovicou podlahy.

"Z kamier je jasné, čo sa stalo," povedal po svojom odstúpeni Carlos Sainz. "Bojovali sme o pozíciu, jeden druhému nechali priestor. Potom jedno auto stratilo kontrolu a kolidovali s tým druhým. Preberieme to v rámci tímu - nemám záujem na vytváraní polemík. Tím má dosť problémov s tým, že sa dve autá zrazili v prvom kole."

Na naliehanie, či mohol niečo urobiť, aby sa vyhol incidentu, Sainz odpovedal: "Už som o tom povedal dosť. Keď mu nechám priestor o veľkosti dvoch vozidiel, aby sa mohol vrátiť na trať, tak skutočne tu nie je čo komentovať."

Carlos Sainz po vypadnutí
TASR/AP

Komisári počin Daniila Kvjata odmenili prejazdom boxovou uličkou a na Rusovo konto pripísali ďalšie dva trestné body. Dovedna ich už má deväť a najbližšie sa mu odrátajú až v októbri. Ak sa bude chcieť vyhnúť zákazu štartovania v pretekoch, najbližších pár víkendov bude musieť byť "dobrým chlapcom".

Podľa Kvjata šlo komisárom o potrestanie predovšetkým jeho: "Myslím si to. Prejaz boxami je prejazd boxami a je to veľmi veľký trest. Videl som aj horšie incidenty, za ktoré bolo prirátaných len 5 až 10 sekúnd ku pitstopu. Podľa mňa by mali pokračovať v tom. Nerozumiem tomu a nezdá sa mi to veľmi pekné. Potom to vyzerá oveľa horšie ako to v skutočnosti bolo. Neviem, o čo im ide."

Ku vzťahu s Carlosom Sainzom dodáva, že "nikdy nebol fantastický" a nevidí veľký zmysel v pokusoch o spoločnú diskusiu. "Nečakám, že sa niečo zmení. Aby som bol úprimný, nemyslím si, že mal niekto záujem na tom, aby sme boli voči sebe agresívni. V jedenástej zákrute [Maggots] som mu nechal priestor a očakával som, že bude so mnou spolupracovať aj v dvanástke. Šiel som vo veľkej rýchlosti a keď máte problém s nedotáčavosťou a váš kolega vás nevidí a len tak pred vami prebehne, tak havarujete. Je to frustrujúce."

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk