F1.sk F1.sk

Wolff: Raz sa šťastie muselo prikloniť aj k nám
zdroj: TASR/AP

Wolff: Raz sa šťastie muselo prikloniť aj k nám

Pretekári Mercedesu vstupovali do Veľkej ceny Veľkej Británie z prvého a deviateho miesta. Očakávalo sa, že Lewis Hamilton pri bezproblémovom priebehu zvíťazí, ale to, že sa Valtteri Bottas prepracuje na konečné druhé miesto, čakal len málokto. Ale podarilo sa.

"Na štarte nezískal žiadne pozície k dobru, ale potom v pasáži Maggots-Becketts sa po vonkajšej strane dostal pred Stoffela Vandoorna a Sergia Péreza," hovoril šéf Mercedesu Toto Wolff o Bottasovi. "Následne sa predieral poľom a bol veľmi disciplinovaný. S pneumatikami nikdy nezašiel až za limit; vedel totiž, že v závere pretekov by to mohol ľutovať."

Za limit napokon zašli pretekári Ferrari, ktorí dostali v samom závere defekty. Wolff k tomu povedal: "Aj nám sa vpravo vpredu tvorili pľuzgiere. A niet sa čomu čudovať, pretože pneumatiky dostanú na takomto mimoriadne rýchlom okruhu poriadne zabrať. Keď na to niekto šliape tak tvrdo ako Vettel, kým bol ešte pred Valtterim, tak tým gumám nepomôže. My sme nemali žiadne problémy a išli sme dobrou rýchlosťou, takže sme nepotrebovali ísť až tak na doraz."

"Pochopiteľne, že napokon sme profitovali zo smoly Ferrari, inak by sme mali len tretie miesto. Radi to však berieme, pretože v posledných pretekoch bolo množstvo smoly práve na našej strane. Raz sa šťastie muselo prikloniť aj k nám," skonštatoval Rakúšan.

Ďalšia otázka sa týkala toho, či je ďalšie zotrvanie Bottasa v tejto stajni už hotovou vecou. "Keď sa pozrieme na jeho výkon, tak o tom ani nemusíme premýšľať. Tu však nejde len o ďalší rok, ale aj o roky potom. Všetky súčiastky puzzle potrebujeme zložiť správne a na svoje miesta. Premýšľať o tom budem po budapeštianskych pretekoch na niektorej pláži."

Wolffa okrem toho nahnevala mohutná kritika, ktorá sa pred pretekmi zniesla na hlavu Lewisa Hamiltona. "Mám zmysel pre to, čo je fér a čo nefér. Nedokážem pochopiť, prečo ste domáceho hrdinu pred jeho pretekmi chceli zničiť takýmto nonsensom, ktorý dokonca ani nebol pravdivý. Médiá na neho bez príčiny útočili a napokon bol práve vďaka tomu silnejší," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk