F1.sk F1.sk

Räikkönen doplatil na smolu, po pretekoch sa topil v žiali (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Räikkönen doplatil na smolu, po pretekoch sa topil v žiali (VIDEO)

Dlho to vyzeralo tak, že Kimi Räikkönen si s prehľadom príde po druhé miesto. V závere Veľkej ceny Veľkej Británie sa na neho síce doťahoval Valtteri Bottas, ale to by musel v posledných piatich kolách svojho krajana sťahovať o viac ako sekundu... a to sa nedialo.

Napokon však Iceman doplatil na obrovskú smolu a tesne pred koncom sa jeho ľavá predná pneumatika začala rozpadávať. K defektu to síce neviedlo, ale už sa z nej odlupovali vrchné vrstvy a musel prísť pre nové obutie. Zdalo sa, že sa prepadne možno až na piate miesto, ale podobné problémy mali aj Sebastian Vettel s Maxom Verstappenom, takže ostal aspoň tretí.

Pohľad na neho však bolel. Či už v miestnosti za pódiom, prípadne na samotnom pódiu, z neho išiel neuveriteľný smútok. Nemal chuť ani na striekanie so šampanským. V tichosti si odpil a smútil ďalej.

"Všetko prebiehalo viac-menej normálne," opisoval Räikkönen priebeh pretekov. "Náš náskok bol v poriadku, ale dve kolá pred koncom... ani neviem čo sa stalo. Pred šiestou zákrutou, v tuneli, pneumatika síce neexplodovala, ale gumená časť sa začala odrazu uvoľňovať."

"Nemám pocit, že by som cez niečo prešiel a až do toho okamihu sa všetko správalo normálne. Následne som s tým mal problémy, ale podarilo sa mi vrátiť do boxov a vybojovať solídnu pozíciu. Bola to veľká smola, no na druhej strane som mal aj šťastie," hovoril ďalej majster sveta z roku 2007.

Räikkönena netešila ani skutočnosť, že Ferrari v Silverstone na Mercedes nemalo: "Nebol to najlepší pocit. Počas celého víkendu existovalo pár miest, s ktorými sme mali problémy. V pretekoch to bolo podobné ako v piatok..."

"Pokúšal som sa držať Lewisa a udržiavať stratu, ale nemal som potrebnú rýchlosť. Síce sme mohli mať druhé miesto, ale čaká nás dosť práce. Štart bol v poriadku, no keď som sa prepadol za neho, nemal som reálnu šancu zdolať ho," dodal Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk