F1.sk F1.sk

Vettel: Nemôžete predpokladať, že vám pneumatika vyletí do vzduchu
zdroj: TASR/AP

Vettel: Nemôžete predpokladať, že vám pneumatika vyletí do vzduchu

Preteky Sebastiana Vettela výrazne ovplyvnili problémy na štarte. Tie spustili lavínu nepríjemných udalostí. Zdržanie za Maxom Verstappenom ho vyšlo draho a Scuderia sa rozhodla pre skoršiu zastávku v boxoch. Podľa Pirelli sa práve tento fakt stal osudným.

Samotný Vettel však nikoho neobviňuje: "Nemyslím si, že by som z toho mohol niekoho viniť. Pokiaľ viem, tak Kimi mal podobný problém a jeho pneumatiky boli aspoň o tých päť až šesť kôl novšie. Keď sa na to pozrieme teraz, tak je ľahké niečo súdiť, no v tom čase sa nám to zdalo správne. Oboch nás to zaskočilo."

Podľa Pirelli bola Nemcova pneumatika na úplnom konci svojej životnosti a v dôsledku toho došlo k defektu Nepomohlo mu ani jej prebrzdenie v súboji s Valtterim Bottasom. Videli, že časy na kolo sú čím ďalej, tým pomalšie a gumy strácali na výkone.

Pre talianskeho dodávateľa bude pomerne náročné zanalyzovať samotnú pneumatiku, pretože pri príchode do boxov už bola značne poškodená.

Sebastian Vettel v boxoch
TASR/AP


Prečo Ferrari nepovolalo Vettela do boxov ešte v čase, keď mal dostatok priestor na návrat na trať? "Rozprávali sme sa o tom ale cítil som, že je všetko v poriadku. Nemôžete predpovedať, že vám pneumatika vyletí do vzduchu. Držalo to celý víkend a predpoklad bol taký, že to vydrží ešte dlhšie. Neviem, prečo sme s tým mali toľko problémov. Zažili sme niekoľko pretekov, v ktorých pneumatiky nevyzerali tak dobre, a aj tak vydržali 30 kôl."

Tridsaťročný Nemec pokračoval: "Toto sú druhé preteky za sebou, v ktorých sme mali problémy. S pľuzgiermi na pneumatikách bojovalo celé pole." Nešlo však o Vettelovu jedinú starosť. Po odstúpení Jolyona Palmera sa vedenie pretekov rozhodlo pre ďalšie zahrievacie kolo a tu sa začali problémy: "Neviem, prečo nám brzdy začali horieť. Z ľavej zadnej sa husto dymilo. Možno to bolo v dôsledku poškodenia auta, ale žiadne som necítil. Pravá zadná sa tiež prehrievala a aj pneumatiky sa dostali na vysoké teploty. Kvôli tomu som nemal žiaden grip."

Max Verstappen pred Sebastianom Vettelom
TASR/AP


Nasledoval súboj s Maxom Verstappenom - pre diváka veľmi zaujímavý, no Nemec z toho od radosti neskáče: "To mi teraz veľmi nepomôže. Určite to vyzeralo dobre ale... chcel som ho predbehnúť a nepredbehol som. Dal som však do toho všetko."

Vedúci muž šampionátu tak prišiel o svoj náskok dvadsiatich bodov. Ten sa scvrkol na jediný. Pred sebou pritom máme polovicu sezóny.

"Určite to mohlo byť o čosi lepšie, ale katastrofou by som to nenazval," povedal po pretekoch Sebastian Vettel a pripomína, že so svojím monopostom bol spokojný: "Mali sme dobré auto, hlave v zákrutách a aj balans bol fajn. Boli to náročné preteky. Nedostal som sa cez Maxa a podarilo sa nám to až počas pitstopu. Keď som sa zasekol, bolo jasné, že sa Valtteri dotiahne."

"Urobili sme priveľa drobných chýb. Jedna viedla k druhej. Je to škoda, verím, že sme dnes mali na viac. Ak by sa preteky vyvíjali optimálne, mohol som skončiť druhý. Koniec koncov, máme šťastie, že sme do cieľa vôbec dorazili," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk