F1.sk F1.sk

Verstappen akceptuje povolanie do boxov: Človek nikdy nevie
zdroj: TASR/AP

Verstappen akceptuje povolanie do boxov: Človek nikdy nevie

Max Verstappen mal v nedeľu veľmi dobrý štart a po peknom boji predstihol Sebastiana Vettela. Tretiu pozíciu si držal až do zastávok v boxoch, ale následne sa prepadol tak za Vettela, ako aj za Valtteriho Bottasa. V závere však napriek tomu mohol siahnuť po pódiu, ale jeho tím ho povolal do boxov pre nové pneumatiky.

Bolo to stavenie na istotu, pretože v Red Bulle sa báli podobného problému, aký sa vyskytol u Kimiho Räikkönena a napokon i u Sebastiana Vettela. Obom pretekárom Ferrari zlyhala ľavá predná pneumatika.

"Musíme byť realisti. Z hľadiska predvedeného tempa sme dnes nemali na pódium," povedal Max Verstappen. "Toto bolo asi maximum, na aké sme mohli mať. Mal som šťastie, že Seb dostal defekt, toto je OK. A prišiel som do cieľa..."

Bola však druhá zastávka nutná? "Nuž človek nikdy nevie. Ľavé predné koleso sa mi už dosť blokovalo, tak pre istotu sme zastali. Všetky rýchle zákruty sú tu pravotočivé, takže opotrebenie ľavej prednej pneumatiky je normálne. Prvú zastávku v boxoch sme navyše spravili dosť skoro, takže v určitom okamihu sme sa museli začať trápiť. Guma sa opotrebovávala a postupne stúpalo riziko defektu."

"Ale bol to pozitívny deň a myslím si, že v pretekoch sme vyzerali o niečo lepšie ako v kvalifikácii. Musíme pochopiť, prečo sme sa tam tak trápili. Celkovo som rád, že som konečne prišiel do cieľa a štvrté miesto nie je zlé," poznamenal Holanďan.

Verstappen zviedol v priebehu pretekov tvrdý boj so Sebastianom Vettelom. Napokon jeho útokom úspešne odolal. "Vedel som, že som o niečo pomalší ako on, ale za každú cenu som sa pokúšal udržať pred ním. Našťastie ma napokon na trati ani nepredbehol, čo ma teší," dodal Max Verstappen.

Max Verstappen pred Sebastianom Vettelom
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk