F1.sk F1.sk

Ricciardo: Danke Sebastian
zdroj: Red Bull

Ricciardo: Danke Sebastian

Daniel Ricciardo musel pred Veľkou cenou Veľkej Británie meniť prevodovku a po kvalifikačnom probléme dostal aj novú pohonnú jednotku. Veľa ťažkostí a finálny štart z devätnásteho miesta však vystriedala zábava a radosť z predbiehania. Tesne pred cieľom sa prepracoval už na siedme miesto, ale napokon z toho bola piata pozícia.

"Celé preteky bol jeden boj," usmieval sa Ricciardo. "Mal som fakt dobrý reštart a už pred štvrtou zákrutou som predstihol dve autá. Išiel som zdolať aj ďalšie, ale na vonkajšej strane Grosjeana som to asi prehnal s optimizmom. Nedal mi tam veľa miesta, ale asi som sa tam nemal tlačiť. Nebolo to najrozumnejšie."

Austrálčan sa dostal až do štrku a prepadol sa na posledné miesto. "Asi som si tam aj trochu poškodil podlahu, ale počas celej zvyšnej fázy pretekov som na to šliapal a dostal som sa na piatu priečku. Bola to zábava! Fakt som si nemohol želať viac ako piate miesto. Toto bolo dnes moje maximum."

"Nebolo to také jednoduché, ako by si človek možno myslel a neprestajne som musel bojovať. Sebastianov problém mi napokon dal piate miesto, takže 'danke Sebastian'. Boli to šialené preteky. Predieral som sa poľom a bola to zábava. Neprestajne som musel bojovať," dodal Daniel Ricciardo, ktorý v samom závere veľkej ceny predstihol aj Nica Hülkenberga.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk