F1.sk F1.sk

V Silverstone double Mercedesu, jazdcom Ferrari buchli pneumatiky!
zdroj: TASR/AP

V Silverstone double Mercedesu, jazdcom Ferrari buchli pneumatiky!

Veľká cena Veľkej Británie sa dlho niesla v pomerne pokojnom duchu, ale v samom závere sa udiali neskutočné veci; obaja pretekári Ferrari dostali defekt ľavej prednej pneumatiky! Kimi Räikkönen to napriek tomu uhral aspoň na tretie miesto, Sebastian Vettel skončil siedmy. Vyhral Lewis Hamilton a druhý skončil po fantastickom výkone Valtteri Bottas, ktorý štartoval ako deviaty. V Mercedese teda slávia dvojité víťazstvo, vo Ferrari smútia.

V Pohári jednotlivcov sa nám to poriadne vyrovnalo a Vettel vedie pred Hamiltonom už len o jeden jediný bod! Medzi konštruktérmi je napokon všetko omnoho jasnejšie a Mercedes výrazne zvýšil náskok pred Ferrari. Za dvojité víťazstvo uchmatol plný počet 43 bodov, zatiaľ čo červení ich nazbierali len 21.

Na štvrtom mieste prišiel do cieľa Max Verstappen z Red Bullu Racing, ktorého tím v samom závere pretekov pre istotu povolal na výmenu pneumatík a jemu sa to napokon nepozdávalo. Ak by riskoval, teoreticky to mohlo stačiť na pódium. Ale ktovie, pretože mohol dopadnúť podobne ako zástupcovia Ferrari. Solídny výsledok Red Bullu podčiarkol Daniel Ricciardo, ktorý sa z devätnásteho miesta prepracoval na konečné piate.

Čiastočná spokojnosť zavládla v Renaulte, ktorý má zásluhou Nica Hülkenberga šieste miesto a osem majstrovských bodov. Spomínaný Vettel skončil siedmy, na ôsmom a deviatom mieste prišli do cieľa Esteban Ocon a Sergio Pérez z Force Indie a posledné bodované miesto patrilo Felipemu Massovi z Williamsu.

Viac sa o priebehu pretekov dočítate v nižšie priložených komentároch z našej živej rubriky Pitstop. Najbližšia veľká cena sa uskutoční o dva týždne na Hungaroringu, potom nás bude čakať letná prestávka.

Výsledky:


Poradie jazdcov po VC Veľkej Británie:


Poradie konštruktérov:Prvé fotografie po skončení pretekov:


Lewis Hamilton
TASR/AP

Lewis Hamilton a Kimi Räikkönen
TASR/AP

Lewis Hamilton sa teší z víťazstva
TASR/AP

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas so šampanským
TASR/AP

Lewis Hamilton v dave - crowdsurfing
TASR/AP

Lewis Hamilton v dave - crowdsurfing
TASR/AP

Lewis Hamilton v dave - crowdsurfing
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk