F1.sk F1.sk

Podľa Surera mal byť Hamilton potrestaný: Ďalšie pochybné rozhodnutie
zdroj: Mercedes

Podľa Surera mal byť Hamilton potrestaný: Ďalšie pochybné rozhodnutie

Okolo Lewisa Hamiltona sa v týchto dňoch hovorí viac ako dosť. Celá vlna sa rozbehla ešte počas týždňa, keď odmietol londýnsku akciu F1 Live. Zúčastnili sa jej všetci pretekári Formuly 1 okrem domáceho hrdinu.

"Je absolútne neospravedlniteľné, ak hviezda tejto krajiny na takomto podujatí chýba," skonštatoval bývalý pretekár Marc Surer pre Speedweek. "Ak mal byť nejaký jazdec, ktorý tam vystúpi, tak práve on. Nepomohol tým Formule 1 a ani sebe."

Švajčiarovi sa Hamiltonov životný štýl všeobecne príliš nepozdáva a neodporúčal by mu v ňom pokračovať. "Všetko toto lietanie, do Paríža, potom do Los Angeles, naspäť do Európy... toto na ňom musí zanechať stopy. Aj napriek tomu, že má súkromné lietadlo. Tento životný štýl musí znamenať, že sem tam je unavený."

V Silverstone to však na ňom nebadať a aj Surer uznal, že je "naplno motivovaný". Vraj je to podobné ako v Kanade. Severnú Ameriku má rád a podobne si to užíva aj doma vo Veľkej Británii. "Trať má navyše mnoho pasáží, v ktorých ide o odvahu a v tomto smere mu zjavne nič nechýba. Okrem toho ho tu fanúšikovia doslova nosia na rukách," pokračoval Surer

Kvalifikáciu vyhral s obrovským náskokom, ale dopustil sa aj zbytočnej chyby a pribrzdil Romaina Grosjeana. Francúz sa sťažoval, že stratil tri a pol až štyri desatiny sekundy a vyzerá to tak, že Angličan mal byť potrestaný.

"Zábery sme si prezerali ešte raz. Najskôr som si myslel, že to bolo neškodné, ale naše obrázky napokon ukázali, o koľko rýchlejší tam Grosjean bol. Myslím si, že ak by to bol Pérez, tak by bol okamžite potrestaný. Keďže tu však išlo o miestneho hrdinu, tak som si hneď myslel, že vo Veľkej Británii domáceho jazdca neodpracú z pole position nejakým trestom. Avšak po rozruchu okolo štartu Valtteriho Bottasa je to druhé pochybné rozhodnutie FIA v priebehu krátkeho času," dodal Marc Surer.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk