F1.sk F1.sk

Ocon hovorí o ťažkej kvalifikácii
zdroj: Force India

Ocon hovorí o ťažkej kvalifikácii

Esteban Ocon zaznamenal v kvalifikácii na Veľkú cenu Veľkej Británie ôsmy najrýchlejší čas, ale do pretekov vyštartuje zo siedmeho miesta. Pomôže mu k tomu skutočnosť, že Valtteri Bottas musel meniť prevodovku a dostal päť trestných pozícií.

"Bola to skutočne ťažká kvalifikácia," hovoril Ocon v sobotu podvečer. "Aj preto som s ôsmym miestom napokon spokojný. V Q1 sme sa veľmi neskoro rozhodli pre záverečné prezutie na sliky. Bolo to kalkulované riziko a rozhodnutie padlo až v poslednej zákrute. Na dosiahnutie dobrého času som mal teda len jedno kolo, no pribrzdil ma Marcus Ericsson. Napriek tomu som sa zlepšil, ale bolo to veľmi tesné."

Problémov však bolo viac: "V druhej časti kvalifikácie začali moje brzdy horieť a potom som si musel pri druhom výjazde vystačiť bez vysielačky. Orientoval som sa len vďaka boxovým tabuliam tak, ako to robili jazdci v minulosti," usmieval sa dvadsaťročný pretekár.

"Siedme miesto napokon nie je zlá východisková pozícia - hlavne vzhľadom na to, čo všetko sa udialo. Podmienky však môžu byť veľmi náročné a ak zaprší, bude možné všetko. V sobotu sme boli veľmi silní a verím, že v nedeľu to môžeme zopakovať!" dodal Esteban Ocon.

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk