F1.sk F1.sk

Verstappen: Ferrari zrýchlilo, my nie
zdroj: Red Bull

Verstappen: Ferrari zrýchlilo, my nie

Max Verstappen si po piatku robil nádeje, že Red Bull bude môcť bojovať s Ferrari, ale v sobotu prišlo veľmi rýchle vytriezvenie. V kvalifikácii obsadil piate miesto a smutne konštatoval: "Od špičky sme dosť ďaleko."

Holanďan stratil na Lewisa Hamiltona pol druha sekundy, čo je veľmi veľa. "Ferrari dnes zrýchlilo, my nie," poznamenal Verstappen. "Preto trochu zaostávame. Moje pretekárske tempo je však zvyčajne o niečo lepšie ako kvalifikačné, nuž a dúfam, že na našej strane bude konečne aj šťastie."

Vďaka trestu pre Valtteriho Bottasa vyštartuje Verstappen zo štvrtej priečky, takže od začiatku bude na dostrel pódia. Jeho auto však zatiaľ nie je optimálne: "Počas celého doterajšieho priebehu víkendu sa nám nepodarilo správne ho vyladiť. Prial by som si vedieť, v čom to spočíva, pretože potom by sme to vedeli napraviť."

"S novou generáciou áut je však jazda omnoho zábavnejšia ako v minulom roku," povedal Max Verstappen. "Cez Copse ideme naplno a ani v nasledujúcich zákrutách nepodraďujeme a ani nešliapeme na brzdy."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk