F1.sk F1.sk

Brown má z Alonsa dobrý pocit, na večeri dokonca zatiahol účet
zdroj: McLaren

Brown má z Alonsa dobrý pocit, na večeri dokonca zatiahol účet

O budúcnosti Fernanda Alonsa sa toho nahovorilo viac ako dosť. Jeden z najlepších pretekárov súčasnosti nezískal majstrovský titul už od roku 2006 a patrí medzi najväčších smoliarov; pri voľbe pôsobiska nemá šťastnú ruku a rozhodnutie prestúpiť do McLarenu bolo jedno z najsmolnejších vôbec.

Situácia je nepríjemná aj preto, že v Mercedese, Ferrari ani v Red Bulle ho nechcú, takže môže buď ostať v McLarene a dúfať v zázrak, alebo to možno skúsiť v Renaulte, aj keď tento tím poškuľuje i po Robertovi Kubicovi. Preto sa dokonca hovorilo aj o tom, že by na rok odišiel napríklad do IndyCar.

V piatok s ním bol na večeru šéf McLarenu Zak Brown, ktorý je momentálne pozitívne naladený. "Ako veľmi dobré," odpovedal na otázku, ako vníma šance na Alonsovo zotrvanie v F1. "S Fernandom sme mali skvelú večeru a dokonca zatiahol účet. Dobre si rozumieme a prostredie v tomto tíme má veľmi rád."

Američan ďalej priznal, že Alonsovi sa v IndyCar veľmi páčilo: "Určite sa tam chce vrátiť a v správny čas opäť absolvovať Indy500, ale celkom jasne povedal, že v budúcom roku chce byť v F1. Myslím si, že šance na jeho budúcoročné pôsobenie v IndyCar sú momentálne vysoko nepravdepodobné."

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk