F1.sk F1.sk

Nové autá dajú jazdcom v Silverstone zabrať, potrebná bola aj masáž
zdroj: TASR/AP

Nové autá dajú jazdcom v Silverstone zabrať, potrebná bola aj masáž

Lewis Hamilton už pred začiatkom britského súťažného víkendu avizoval, že jazda s novými autami bude v Silverstone fyzicky mimoriadne náročná a vraj si to jazdci vopred nevedia ani dobre predstaviť. Piatkové tréningy to napokon potvrdili, aj keď stroje ešte podľa všetkého vôbec nešli na svojom maxime. Pri Sebastianovi Vettelovi sme v televíznej  grafike registrovali dokonca preťaženie 6,2G.

Pre porovnanie pripomeňme, že v minulom roku získal Lewis Hamilton pole position s časom 1:29,287s, čo sme tentoraz prekonali už v prvom tréningu, aby sme sa v druhom posunuli už na 1:28,496s. Nuž a keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že medzi prvým tréningom a záverečnou časťou kvalifikácie sa jazdci zvyčajne zlepšia o 2,3 sekundy, mohli by sme sa dostať na čas 1:26,8s. A to na šesťkilometrovom okruhu!

"Mám pocit ako v roku 2009, cez Copse ideme opäť naplno," radoval sa Sebastian Vettel, ktorého slová cituje Auto Motor und Sport.

"Trať je s týmito novými autami absolútne neuveriteľná," pridal svoj pohľad Lewis Hamilton. "Už beztak to bola jedna z najlepších tratí sveta, ale s týmito autami a pri týchto rýchlostiach, ktorými dokážeme prechádzať zákruty, je to jednoducho fenomenálne. Najlepšia húsenková dráha sveta."

Jednou z príčin spomínaných skutočností je fakt, že autá majú o tridsať percent silnejší prítlak. "V zákrutách pociťujeme omnoho výraznejšie preťaženia a na naše telo pôsobia skutočne silne," povedal Valtteri Bottas, na ktorého nadviazal Esteban Ocon: "Rýchle zákruty dajú nášmu krku poriadne zabrať. Teraz potrebujem dobrú masáž."

"Spomedzi všetkých tratí, na ktorých sme v tomto roku jazdili, cítiť najväčší rozdiel práve tu," zdôraznil Sergio Pérez. "Všetky referenčné body, ktoré sme z minulosti mali, sa zmenili. Aj preto som potreboval chvíľu času na to, kým som dobre spoznal grip. Teraz sa však už v aute cítim dobre."

Najnovšie z kategórie: Silverstone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk