F1.sk F1.sk

Stewartovi sa nepozdáva Hamiltonova neúčasť v Londýne
zdroj: TASR/AP

Stewartovi sa nepozdáva Hamiltonova neúčasť v Londýne

Jackie Stewart ostal tak trochu prekvapený skutočnosťou, že Lewis Hamilton vynechal stredajšie podujatie v Londýne. O jeho organizovaní vedel už od mája, ibaže vedenie svojho tímu a Formuly 1 o svojej neúčasti upovedomil len päť dní pred ním. Nemožno teda povedať, že mal niečo súrne, čo by bolo dlhodobo naplánované.

"Podľa mňa je v zodpovednosti tímu, aby tam bol," myslí si Stewart, ktorého slová cituje The Sun. Škót súčasne pripomenul, že taký "Nico Rosberg prišiel a fanúšikom sa to veľmi páčilo."

"Toto je jediná Veľká cena Veľkej Británie v sezóne a je to najväčšia veľká cena ročníka z hľadiska počtu divákov. Je to škoda, pretože momentálne je najpopulárnejším jazdcom. Všetko sa to konalo pred jeho domácimi divákmi a nie na pretekárskom okruhu, ale na Trafalgar Square."

"Viem, že si vzal niekoľko dní voľna, ale podľa mňa existujú veci, ktoré pre divákov jednoducho musíte spraviť," skonštatoval Sir Jackie Stewart v ďalšej fáze rozhovoru. "Viem, že má dobre aktualizovaný internetový profil, no ak by prišiel, tak by to bol veľký úspech."

Trojnásobný majster sveta ďalej zdôraznil, že úlohou jazdca musí byť aj takéto stretávanie sa s fanúšikmi. 

"Nechcem byť až príliš negatívny, ale bolo by super, ak by tam bol," dodal Stewart, ktorý sa sám dočkal "nádherného prijatia. A nebolo to včera, čo som jazdil... Keď som tam však vyšiel, tak sa oživil faktor Jackieho Stewarta, a to mám už 78!"

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk