F1.sk F1.sk

Williams je po rakúskych ťažkostiach zas "v normále"
zdroj: TASR/AP

Williams je po rakúskych ťažkostiach zas "v normále"

Felipe Massa verí, že Williams prekonal problémy z rakúskeho Red Bull Ringu. Piatkový výkon tímu pod taktovkou Claire Williamsovej Brazílčana potešil.

V úvodnom tréningu obsadil deviatu priečku a poobede sa vyšplhal ešte o jedno miesto vyššie. Felipe Massa a Lance Stroll dnes skúšali dva odlišné aerodynamické balíky - išlo o zmes starých a novších súčiastok.

Veci sa skomplikovali, keď si obaja svoje monoposty poškodili v zákrute Copse. Tím bol nutný svoj pôvodný program zmeniť a nahradiť zničené časti.

"Bolo to dobré," hodnotí tréningy Felipe Massa. "Na Rakúsko sa to vôbec nepodobalo. Zohrievanie pneumatík bolo v normále. Svoje najlepší čas na nových pneumatikách som bez problémov dosiahol vo svojom prvom kole."

"Veľmi pozitívne," hovorí vicemajster sveta z roku 2008. "Dlhé jazdy sú OK, všetko je opäť v koľajach spred Rakúska. Na obe autá sme nasadili nový balík. Potom som si svoje súčiastky zničil a v zápätí aj Lance. S ich počtom sme už na limite, takže v druhom tréningu sme radšej použili staršie špecifikácie. Zajtra sa vrátime k tým novým."

Massa priznal, že si podlahu poškodil v druhý piatok za sebou. "Naposledy to bolo kvôli trati, na ktorú som sa vracal pomaly, no mimo trate som niečo zachytil a zničil si auto. Teraz sa to poškodilo úplne rovnako, na výjazde z deviatej zákruty, kde na vonkajšom obrubníku je výčnelok, na ktorom je ľahké si spôsobiť škodu."

Brazílčan bol vyšetrovaný za zdržovanie Maxa Verstappena v poslednej zákrute z dnešného druhého tréningu. Komisári sa rozhodli netrestať.

"Inžinier mi povedal, že je vo svojom výjazdovom kole," bráni sa pilot Williamsu. "Predomnou bola veľká premávka, tak som musel zvoľniť. Na konci však zrýchlil a pokúsil sa ma predbehnúť. Ak by bol vo svojom meranom kole, tak by som to určite neurobil. Bolo to len kvôli tomu, že bol vo svojom výjazdovom kole pomalý. Zdržal som ho rovnako, ako to robia všetci v prípravných kolách."

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk