F1.sk F1.sk

Horúca tlačovka Lewisa Hamiltona: Angličan mal čo vysvetľovať
zdroj: TASR/AP

Horúca tlačovka Lewisa Hamiltona: Angličan mal čo vysvetľovať

Bolo zrejmé, že jednou z ťažiskových tém štvrtkovej tlačovej konferencie pred Veľkou cenou Veľkej Británie bude neúčasť Lewisa Hamiltona na podujatí F1 Live v Londýne. Tak sa napokon aj stalo a Angličan musel odpovedať na nepríjemné otázky. Veď na Trafalgarskom námestí chýbal spomedzi dvadsiatich pretekárov len on.

"Každý má právo robiť svoje rozhodnutia," povedal Hamilton, ktorý sa rekreoval na gréckom Mykonose. "Ja osobne som cítil, že doterajší priebeh sezóny bol veľmi intenzívny a na tento víkend, ako aj na zvyšok sezóny, som sa potreboval pripraviť čo možno najlepšie. To bolo pre mňa najdôležitejšie."

"Napokon cítim, že na tento víkend som sa pripravil najlepšie, ako som len mohol. Každý môže mať svoj názor, ale sezóna je veľmi intenzívna a pokúšam sa pripraviť na boje, ktoré ma čakajú. Milujem túto veľkú cenu a nemyslím si, že včerajšok zohral nejakú rolu v tom, aké obrovské toto podujatie pre mňa je," zdôraznil Hamilton.

V súvislosti s pretekárom Mercedesu sa objavili informácie o tom, že podujatie vynechal kvôli právam týkajúcim sa jeho osoby, teda "image rights". Pravdepodobne by sme to mali chápať tak, že za vystúpenie by mal mať dostať zaplatené. On to však jednoznačne odmietol: "Mám pocit, že moje vyobrazenie tam použili, takže v tomto problém nebol."

Lewis Hamilton
TASR/AP

"Organizátorom som už minulý týždeň povedal, že neprídem. Hovoril som aj s Totom (Wolffom, pozn. red.), informoval som tím a všetci to mimoriadne chápali a rešpektovali," skonštatoval 32-ročný pretekár, ktorý však nepotvrdil, či by sa niečoho podobného v budúcnosti zúčastnil: "Rozhodnem sa vtedy, keď na to príde čas."

Trojnásobný majster sveta sa o podujatí podľa vlastných slov ani neinformoval a vraj si nepozrel žiadne zábery. "Keď mám voľno, tak si vypínam telefón," odvetil.

Ďalšou z nepríjemných tém, ktoré musel vysvetľovať, bola oslava tridsiatky Sebastiana Vettela. Na nej totiž bol aj šéf Mercedesu Toto Wolff. Nebol Hamilton nahnevaný a preto vynechal F1 Live? "Tak nad tým sa môžem len zasmiať," odpovedal.

Lewis napokon viackrát zdôraznil, že pred domácim podujatím si potreboval oddýchnuť a zotaviť sa. V tejto súvislosti padla aj otázka, či by nebolo jednoduchšie zotavovať sa vo Veľkej Británii a necestovať medzitým do Grécka. Nuž a prišla ďalšia zaujímavá odpoveď.

Lewis Hamilton
TASR/AP

"Ja tu ani nebývam, žijem v Monaku. Navyše neprestajne lietam hore-dole. Už fakt neviem, čo mám k tomu ešte povedať. Celú svoju energiu chcem investovať do týchto pretekov, to je moja priorita. Len nedávno som tu v Anglicku navštívil deti v nemocnici a neviem, že by ste o tom niekto informovali," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk