F1.sk F1.sk

Prečo Vettel ignoruje sociálne siete?
zdroj: Scuderia Ferrari

Prečo Vettel ignoruje sociálne siete?

Drvivá väčšina pretekárov Formuly 1 je aktívna aj na sociálnych sieťach Twitter, Facebook či Instagram, no jazdci Ferrari medzi nich nepatria. Niečo zo súkromia Kimiho Räikkönena sa dozvieme aspoň vďaka jeho manželke, ale Sebastian Vettel si to vôbec neželá a dokonca žaluje ľudí, ktorí šíria fotky jeho detí.

"Ja jednoducho nerozumiem, prečo musí človek neprestajne oznamovať, čo robí," cituje Vettelove slová s odvolaním sa na RTL stránka Motorsport-Total.com. "Ja túto oznamovaciu potrebu nemám. Keď však niekto o sebe neprestajne hovorí, nič mu nevyčítam."

Nemec ďalej pokračoval: "Ja som asi vyrástol v generácii, v ktorej sme sa za svoje fotky a ich prezeranie skôr hanbili. V triede sa však určite našiel aj niekto taký, kto sa chválil tým, čo všetko dokáže a podobne. Ja som však k takýmto ľuďom asi príliš nepatril."

Vettel sa začudoval aj tomu, ako veľmi všetci fanúšikovia túžia po fotkách. "Všetci prídu a opýtajú sa, či si môžu spraviť fotku. 'Cvak' a opäť sú preč," skonštatoval štvornásobný majster sveta, ktorý sa čuduje tomu, že prehodiť pár slov nechce skoro nikto.

"Často sa sám seba pýtam, čo s tými fotkami všetci vlastne robia," začudoval sa Sebastian Vettel. "Nedávno mi niekto povedal, že to potrebuje ako dôkaz pre svojich kamarátov. Vtedy som si pomyslel, že asi nie je príliš dôveryhodný kamarát, ak by mu to ostatní inak neverili..."

"Ja tomu nerozumiem. Omnoho viac si cením možnosť potriasť niekomu rukou a potom opisovať zážitok, že som ho stretol," dodal Vettel.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk