F1.sk F1.sk

Hamilton alebo Vettel? Koho prístup k práci je lepší a efektívnejší?
zdroj: TASR/AP

Hamilton alebo Vettel? Koho prístup k práci je lepší a efektívnejší?

Sebastian Vettel a Lewis Hamilton sú celkom iní. Prvý menovaný po jednotlivých tréningoch často do noci ostáva v garáži, rozpráva sa s mechanikmi a inžiniermi, sprostredkúva im svoje dojmy a poznámky. Hamilton však radšej vypne a v aute sa spolieha na svoj prirodzený talent, veci zvyčajne príliš neanalyzuje. Vieme však povedať, ktorý prístup je lepší?

"Lewis je veľmi obdarený a talentovaný," skonštatoval športový šéf Mercedesu Toto Wolff v rozhovore pre Daily Mail. "Je to trojnásobný majster sveta a ak by k svojim domácim úlohám nepristupoval usilovne a zodpovedne, tak by ním nebol."

"Svoju prácu však nerobí spôsobom, ktorý je príliš zrejmý a viditeľný. Niektorí jazdci by celé hodiny zotrvali na rôznych mítingoch, ale on si svoju prácu odvedie pokojne doma alebo v lietadle. Našiel si spôsob pre to, aby svoju myseľ dokázal uvoľniť a vzdialiť od F1 a potom sa vedel vrátiť koncentrovaný," pokračoval Rakúšan.

Wolff si vzápätí zaspomínal na jednu bývalú príhodu: "Pred niekoľkými rokmi sme spolu s Mikom Häkkinenom leteli domov zo Šanghaja - z pretekov, ktoré vyhral Vettel. Seb sedel a neprestajne si niečo zapisoval do poznámkového bloku. Mikovi som povedal, že ten chlapec vyhral, ale naďalej tak tvrdo pracuje."

Majster sveta z rokov 1998 a 1999 sa však začudoval. "Povedal, že ak by to robil rovnako ako Vettel, tak by stratil svoju prirodzenú schopnosť týkajúcu sa zvládania situácie v aute. Nechcel všetko rozčleniť na milión kúskov, auto chcel cítiť prirodzene. To isté platí aj o Lewisovi. Človek si musí nájsť svoj vlastný spôsob fungovania. A skutočne tomu venuje veľké množstvo úsilia," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk