F1.sk F1.sk

Austrálčania chcú svoju veľkú cenu posunúť o týždeň vpred
zdroj: McLaren

Austrálčania chcú svoju veľkú cenu posunúť o týždeň vpred

Organizátori Veľkej ceny Austrálie v Melbourne chcú svoje podujatie podľa možností posunúť na skorší termín. V tomto roku totiž kolidovalo so začiatkom tamojšej futbalovej sezóny v AFL.

"Spolupracujeme s nimi (s Liberty Media, pozn. red.) a veríme, že sa dohodneme. Ak to vyjde a podujatie presunieme na 18. marec, tak budeme veľmi šťastní," povedal výkonný riaditeľ podujatia Andrew Westacott, ktorého s odvolaním sa na Fairfax Media cituje viacero zahraničných zdrojov.

Tentoraz sa v Austrálii súťažilo 26. marca, ale zdá sa, že začiatok sezóny AFL Formule 1 neuškodil. Návštevnosť oproti minulému roku stúpla o dvanásť percent. Problém bol len v tom, že televízneho a mediálneho priestoru nebolo toľko, ako by organizátori chceli. 

Fanúšikovia, ktorí navštívia podujatie, sa okrem toho môžu tešiť aj na preteky podpornej série V8 Supercars. Tieto autá sme v Melbourne videli aj v tomto roku, ibaže preteky sa nebodovali. Išlo o nemajstrovské podujatie.

"Ľudia chcú vidieť súťaženie, v ktorom o niečo ide," zdôraznil Westacott. "Aby som použil analógiu AFL, tak je rozdiel medzi predsezónnym prípravným zápasom a ligou. Teraz sa už preteky Supercars budú rátať do šampionátu."

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk