F1.sk F1.sk

Kaltenbornová: Rozhodnutie jazdiť s minuloročným motorom bolo naše vlastné
zdroj: Sauber

Kaltenbornová: Rozhodnutie jazdiť s minuloročným motorom bolo naše vlastné

Sauberu sa v Barcelone podarilo vybojovať štyri body za ôsme miesto Pascala Wehrleina. Napriek tomu, že tím jazdí s minuloročným motorom Ferrari, stále veria, že to nebol posledný bodový zisk v tejto sezóne. K ďalším im podľa Monishe Kaltenbornovej mali dopomôcť hlavne aerodynamické vylepšenia.

Šéfka Sauberu v rozhovore pre oficiálnu stránku F1 priznala aj to, že rozhodnutie využiť minuloročné pohonné jednotky bolo autonómnym rozhodnutím tímu. „Navrhla to naša technologická rada, pretože podľa ich názoru sme mohli ťažiť z minuloročných skúseností a keďže pohonnú jednotku už poznáme, môžeme sa plne zamerať na aerodynamickú stránku a na šasi. Toto boli výhody, ktoré sme mali z vývojového hľadiska.“

„Jasné, vedeli sme, že budeme strácať na výkone, no cieľom bolo kompenzovať to najviac, ako bolo možné, cez vývoj v aerodynamike. To sa nám nanešťastie nepodarilo a myslím si, že každý dúfal, že to bude lepšie. Sme teda sklamaní, no určite to prekonáme,“ myslí si Kaltenbornová.

„Už budúci víkend v Monaku máme naplánované vylepšenia, ktoré by mali viesť k zlepšeniu výkonu. Ďalši by potom mali prísť v Rakúsku, na Silverstone a v Budapešti,“ odhaľuje Indka.

Od budúcej sezóny bude dodávateľom pohonných jednotiek celku z Hinwillu Honda. Tá sa od návratu do Formuly 1 v pozícii dodávateľa McLarenu trápi a v tejto sezóne zatiaľ ich v súčasnosti jediný tím nezískal ani bod, no Kaltenbornová zatiaľ nemá obavy. „Hovoríme o budúcom roku a za pár mesiacov sa môže veľmi veľa zmeniť.“

„Honda je tomuto športu maximálne zaviazaná, zlepšuje svoj motor a keďže majú veľkú históriu v motoristickom športe, veľmi dobre to tu poznajú. Všetci vieme, že niektoré veci občas trvajú dlhšie a my po rozhovoroch s Hondou veríme, že tieto problémy prekonajú,“ dodáva Monisha Kaltenbornová.

Najnovšie z kategórie: Monisha Kaltenbornová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk