F1.sk F1.sk

Vandoorne chce na VC Španielska zabudnúť a teší sa na spoluprácu s Jensonom Buttonom
zdroj: Pirelli

Vandoorne chce na VC Španielska zabudnúť a teší sa na spoluprácu s Jensonom Buttonom

Veľká cena Španielska nedopadla podľa plánov Stoffela Vandoorna na McLarene, ktorý z nedeľných pretekov vypadol v ich polovici. Stalo sa tak po súboji o pozíciu a následnej kolízii s Felipem Massom, za ktorú si na štarte VC Monaka bude musieť odpykať trest.

„Čo robí takéto situácie naozaj náročnými je umiestnenie spätných zrkadiel na monopostoch Formuly 1, v dôsledku čoho nedokážeme vidieť nič, čo je priamo za nami,“ vysvetľuje Vandoorne príčinu nehody v stĺpčeku pre Motorsport.com. „Ja som teda mal určitú predstavu o tom, kde Felipe bol na začiatku rovinky a tipol som si, že na to, aby som sa pred ním udržal počas celej prvej zákruty, mi bude stačiť približne taký priestor.“

„Keďže sa šikovne vopchal do môjho slipstreamu, už som ho potom nevidel. Bol som teda celkom prekvapený, keď som zatočil do prvej zákruty a on tam zrazu bol. Kým som si ho všimol, bolo už celkom neskoro a tak sme sa teda zrazili. Pre mňa to znamená trest vo forme prepadu na štarte VC Monaka, no situáciu musím akceptovať. Nebudem sa tu teraz sťažovať a nebudem ani frustrovaný, posúvam sa vpred,“ píše Belgičan, ktorý sa však na preteky v Monaku teší.

„Nechcem robiť nejaké závery o tom, ako tam dopadneme, no očakávame niekoľko nových súčiastok a dúfam, že sa nám podarí po stránke konkurencieschopnosti postúpiť a uvidíme väčší progres. Monako určite patrí medzi trate, ktoré si užívam a je to vzrušujúca výzva. V GP2 som tam vyhral preteky, takže sa určite cítim schopný predviesť tam skvelý výkon.“

„Okrem toho budem mať nového tímového kolegu, keďže sa Jenson Button vracia do Formuly 1. Už som ho videl v simulátore v továrni McLarenu a viem, že sa veľmi svedomito pripravuje. Keď sa znovu uvidíme v Monaku, viem, že bude pripravený,“ verí Stoffel Vandoorne.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk