F1.sk F1.sk

Bottas sa nebojí toho, že by sa dlhý Mercedes v Monaku trápil
zdroj: Mercedes

Bottas sa nebojí toho, že by sa dlhý Mercedes v Monaku trápil

Mercedes stavil v tomto roku na pomerne extrémny koncept auta, ktoré je najdlhšie spomedzi všetkých. V súvislosti s blížiacou sa Veľkou cenou Monaka sa v tejto súvislosti hovorilo aj o tom, že v úzkych zákrutách by to mohla byť nevýhoda. Monopostu W08 by naopak mali skôr sedieť veľmi rýchle zákruty.

"Nie. Tu v Barcelone sme podľa mňa v poslednom sektore ukázali silný výkon," reagoval Valtteri Bottas, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Ten (sektor, pozn. red.) je pritom celý o pomalých zákrutách a sekvenciách zákrut, rovnako ako Monako. Podľa mňa teda máme šancu na to, aby sme tam boli veľmi silní."

"Očakávame, že s Ferrari to bude opäť vyrovnané. Kedže je tam menej roviniek, tak by to celé malo byť vyrovnanejšie a silný môže byť napríklad aj Red Bull. Podľa mňa však máme šancu na dobrý víkend. Nemám pocit, že by sa nám v Monaku nemalo dariť," zamýšľal sa ďalej Fín.

V súvislosti s Valtterim Bottasom sa hovorí aj o tom, že v Monaku sa mu doposiaľ príliš nedarilo. Raz skončil dvanásty, raz štrnásty a dvakrát vypadol. Podľa neho to však bolo skôr o aute, pretože silné stránky Williamsu boli celkom inde.

"Zatiaľ som tam nemal auto na to, aby som bojoval o miesta v top 3, ako mám teraz. Podľa mňa je možné všetko. Ide o okruh, na ktorom je veľmi dôležitá kvalifikácia a preteky treba zvládnuť bez chýb," dodal Bottas.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk