F1.sk F1.sk

Red Bull Ring láka fanúšikov na veľa atrakcií i na kempovanie
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull Ring láka fanúšikov na veľa atrakcií i na kempovanie

Predstavitelia Veľkej ceny Rakúska (7. až 9. júla) sa svojmu podujatiu opäť raz snažia robiť čo možno najlepšiu reklamu. V priebehu tohto týždňa sa uskutočnilo aj stretnutie Helmuta Marka, Maxa Verstappena a Daniela Ricciarda s novinármi, na ktorom sa hovorilo o všetkom možnom. Napríklad aj o tom, že na okruh by organizátori radi prilákali milovníkov kempingu.

Verstappen a Ricciardo absolvovali v záujme promovania tejto myšlienky aj natáčanie, v rámci ktorého na okruh prišli s obytnými prívesmi. Boli by radi, ak by fanúšikovia postupovali podobne a v Štajersku sa postarali o neopakovateľnú atmosféru.

"V zlatých časoch, v 70. rokoch, sme tu vždy mali obrovskú kempingovo-karavanovú zónu. Tento život a táto atmosféra je tu na Red Bull Ringu pochopiteľne veľmi vítaná," povedal Helmut Marko. "Fanúšikom kempingu, ktorí patria medzi najvernejších, chceme vytvoriť perfektné prostredie. Práve preto neprestajne vylepšujeme tunajšiu infraštruktúru."

Helmut Marko, Max Verstappen a Daniel Ricciardo
Red Bull Content Pool

"Počas Veľkej ceny Rakúska chceme presadiť mnoho kreatívnych myšlienok a popri motoršporte ponúknuť aj množstvo ďalších atrakcií. Víkend sa začne vo štvrtok verejnou prechádzkou v boxoch a potom bude nasledovať súťaž, vďaka ktorej bude môcť jej víťaz mávať šachovnicovou vlajkou."

"Deti absolvujú drivers' parade spolu s pretekármi, budeme mať aj červený koberec s možnosťou získať autogramy od šéfov tímov a jazdcov. Realizujeme aj jazdy safety caru a parádu legiend, ktorá má u nás tradične svoje miesto. No a nezabúdajme na to, že rádio Ö3 sa v piatok postará o koncerty skupín Opus, EAV, Seiler und Speer, aby v nedeľu nasledovali predstavenia zahraničných umelcov!" prezradil Rakúšan.

Maxa Verstappena pobavila hlavne možnosť zasadnúť do Aston Martinu, za ktorým bola pripútaná maketa obytného prívesu. "Bola to poriadna zábava," smial sa Holanďan, na ktorého nadviazal Ricciardo: "Pre klasických návštevníkov to asi nedopadne až takto dobre, ale my sme si užili obrovskú zábavu."

Max Verstappen a karavanom
Red Bull Content Pool

"Red Bull Ring nie je ďaleko od Holandska a v minulom roku to bolo cítiť. Mal som tu množstvo fanúšikov, dokonca aj vlastnú, kompletne oranžovú, tribúnu. Tentoraz príde tých ľudí určite ešte viac a už sa na to teším," dodal Max Verstappen.

Podujatie je mimoriadne zaujímavé aj pre slovenského fanúšika, veď Spielberg je od Bratislavy vzdialený len 200 kilometrov. Vstupenky si môžete zadovážiť na adrese www.projekt-spielberg.com/f1tickets. Lístky na nedeľu sú k dispozícii od 85 eur.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk