F1.sk F1.sk

McLaren odmieta úvahy o tom, že Button o Monako vôbec nemá záujem
zdroj: McLaren/Twitter

McLaren odmieta úvahy o tom, že Button o Monako vôbec nemá záujem

Keď Fernando Alonso oznámil, že vynechá tohtoročnú Veľkú cenu Monaka a miesto nej absolvuje podujatie Indianapolis 500, McLaren bol postavený pred neľahkú úlohu spojenú s nájdením jeho náhrady. Po dlhšom uvažovaní padla voľba na Jensona Buttona, čo je vzhľadom na jeho aktuálnu zmluvu aj logické. Ale keďže sa čakalo tak dlho, zdalo sa, že Button o toto jednorazové vystúpenie vôbec nemal záujem.

Niečo podobné naznačil aj bývalý pretekár Mark Webber, podľa ktorého Angličan vôbec nemal záujem, no musel tak spraviť. Čudné bolo aj to, že aj keď mohol testovať, tak netestoval a svoju prípravu obmedzil na pár dní na simulátore. Toto nevyzerá na prílišný entuziazmus a nadšenie.

"Čítal som to a videl som to, ale nesúhlasím s tým," povedal jeden z lídrov McLarenu Jonathan Neale pre Motorsport.com. "Myslím si, že Jenson venuje svojej zákulisnej príprave dostatočné množstvo času. Na simulátore absolvoval viacero jázd a venuje sa jednému jedinému okruhu. Zoznamuje sa s autom, pneumatikami, pohonnou jednotkou, balansom i s výkonom bŕzd."

"Nepochybne sa hlavou preorientoval len na tieto preteky. Monako patrí medzi okruhy, na ktorých sa vstupy jazdca rátajú omnoho viac ako na iných miestach. Sám to dobre vie, v minulosti tam dosahoval úspechy a je to dobrý pretekár. V Monaku sa môže stať čokoľvek. Dobrou prípravou a posadením majstra sveta do auta môžeme svoje šance zvýšiť," pripomenul Brit.

Neale na druhej strane uznal, že Button a Webber sú kamaráti a v zákulisí sa o všetkom určite bavia. Tieto vyjadrenia sa mu však aj tak zdajú byť prehnané. Ide tu však aj o to, že Button v monoposte nesedel už šesť mesiacov.

"Nie som pretekár, takže neviem, aký to bude mať vplyv, ale podľa mňa to bude fajn. Taký Stoffel (Vandoorne, pozn. red.) určite dúfa v to, že bude mať problémy, pretože pre neho by bolo super, ak by ho nakopal," usmial sa Jonathan Neale.

Najnovšie z kategórie: Jenson Button

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk