F1.sk F1.sk

Ramírez prirovnáva Verstappena k Sennovi a hovorí: Potrebujeme viac Verstappenov
zdroj: Red Bull Content Pool

Ramírez prirovnáva Verstappena k Sennovi a hovorí: Potrebujeme viac Verstappenov

Max Verstappen neuveriteľným spôsobom vletel na pretekársku scénu a po úvodnom oťukávaní sa v Scuderii Toro Rosso vyhral hneď prvé preteky v Red Bulle Racing. Hlavne niektoré jeho výkony v daždi boli neuveriteľné a viackrát sa objavilo jeho porovnávanie s legendárnym Ayrtonom Sennom.

Rovnaké slová teraz volil aj bývalý manažér McLarenu Jo Ramírez, ktorý sa so Sennom dobre poznal. "Obaja hľadajú limit auta a posúvajú svoje vlastné hranice," reagoval Ramírez v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Max je na svoj vek mimoriadne vyzretý a priniesol osvieženie."

Registrovali sme aj kritiku týkajúcu sa Holanďanovej arogantnosti a namyslenosti, no Mexičan to nevníma negatívne. "Milujem jeho jazdecký štýl, ale aj spôsob, akým sa vyjadruje. Mám ho rád tak na trati, ako aj mimo nej. Veľmi mi ho pripomína (Sennu, pozn. red.)."

Verstappen dokáže lákať masy fanúšikov. V minulom roku sme boli svedkami doslova oranžovej Veľkej ceny Belgicka a aj teraz v Barcelone to bolo podobné. Sám Max sa smial, že na tribúnach je viac Holanďanov ako domácich Španielov.

"Veď sa len pozrite na tie oranžové tribúny," pokračoval Jo Ramírez. "Už keď som tu bol počas testov, tak tu sedela obrovská skupina Verstappenovcov. Potrebujeme viac takých Verstappenov."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk