F1.sk F1.sk

Dokáže Renault zastaviť Palmerov pád?
zdroj: Renault Sport

Dokáže Renault zastaviť Palmerov pád?

Jedným z tragédov úvodnej časti sezóny je Jolyon Palmer. Angličan v roku 2014 vyhral sériu GP2 a neskôr sa prepracoval aj do F1, no v tejto sérii sa vôbec nevie chytiť. Za sebou má 25 veľkých cien, v ktorých získal jeden jediný bod za desiate miesto na minuloročnej VC Malajzie.

V štyroch z piatich tohtoročných kvalifikácií vypadol už v Q1, pričom jeho kolega Nico Hülkenberg sa trikrát dostal do Q3 a celkovo má na svojom konte už štrnásť bodov. Medzi oboma pretekármi je doslova priepastný rozdiel a neraz padla otázka, prečo si továrenský tím ako Renault drží takéhoto jazdca.

Teoreticky je to možno aj o tom, že na scéne nie je potrebná kvalita, ktorá by bola k dispozícii a súčasne by bola ochotná zaskočiť pravdepodobne len do konca sezóny. Potom by totiž Renault rád siahol po Fernandovi Alonsovi, ktorý by doplnil spomínaného Hulka. 

Jolyon Palmer
Renault Sport

"Nie," odpovedal líder Renaultu Sport Cyril Abiteboul na otázku Motorsport.com, či má vysvetlenie na Palmerovo trápenie. "V priebehu víkendu sa pritom sem tam objavujú náznaky dobrého výkonu celého balíka, teda kombinácie auta, nastavenia, balansu a jeho výkonu."

Škoda len, že iba sem-tam. "Teraz v sobotu s autom nebol spokojný už od rána. V kvalifikácii sa to nezlepšilo a nezlepšilo sa to ani v pretekoch. Musíme sa na to pozrieť a skutočne nám ide o to, aby sme to vyriešili. Ale na druhej strane je za nami už päť víkendov. K dispozícii máme viac štatistík a môžeme vidieť čo funguje a čo nefunguje."

Abiteboul verí, že Palmer zaberie podobne ako v minulom roku, keď mal  lepšiu druhú časť sezóny. "Mal pomalý začiatok, ale lepší koniec. Dokáže to zvrátiť a presne v to veríme. Práve na tom pracujeme," zareagoval Francúz.

Ericsson pred Palmerom a Vandoornom
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Jolyon Palmer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk