F1.sk F1.sk

Helmut Marko sa teší z prístupu Liberty Media, o Le Mans Red Bull nemá záujem
zdroj: Red Bull Content Pool

Helmut Marko sa teší z prístupu Liberty Media, o Le Mans Red Bull nemá záujem

Helmut Marko je zatiaľ veľmi spokojný s tým, čo v športe predvádzajú noví majitelia zo spoločnosti Liberty Media. Oproti krokom Bernieho Ecclestona ide podľa neho o obrovský pokrok a všetko sa mení k lepšiemu.

"Preteky čo preteky prichádzajú nové nápady," povedal Rakúšan na stredajšom podujatí zameranom na podporu Veľkej ceny Rakúska. "My sme často predkladali nové myšlienky, ktoré si však nenašli podporu. Teraz to však už nie je o tom, že zhora niekto niečo určuje, ale je to o spolupráci, vďaka ktorej môžeme spraviť podujatia atraktívnejšími."

Red Bull pripravil viacero návrhov týkajúcich sa aj svojho podujatia na Red Bull Ringu a reakcia komerčného manažéra Seana Bratchesa bola viac ako pozitívna. "Prezentovali sme mu zoznam nápadov a v priebehu hodiny dal súhlas na všetkých desať bodov!"

"Je tu celkom iná atmosféra a nálada, ale súčasne prebiehajú aj veľmi intenzívne rozhovory o nových technických pravidlách, ale aj o motorových a finančných," prezradil Marko.

Počas debaty padla aj otázka týkajúca sa toho, či Red Bull nauvažuje o účasti v Le Mans. "Nie, sme koncentrovaní na Formulu 1," odpovedal bývalý pretekár a víťaz slávnej 24-hodinovky. "Náklady týkajúce sa tohto šampionátu sú veľmi vysoké, ale ráta sa tam len jediné podujatie. Len o jedinú vec majú záujem médiá."

Marko prezentoval aj niekoľko svojich názorov na súčasné motory, resp. motorové pravidlá, ktoré Red Bullu príliš nepomáhajú. "Tieto pohonné jednotky ani nie sú normálne motory. Keď zlepšíte systém spaľovania, odrazu máte lepšiu aj elektrickú časť..."

"Po prvých štyroch podujatiach to vyzeralo tak, že Ferrari je veľký favorit. Teraz sa však zdá, že Mercedes spravil v Barcelone so svojim motorom veľký skok," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk