F1.sk F1.sk

Alonsov tréningový čas sa kráti, v piatok bude simulovať kvalifikáciu
zdroj: McLaren Honda Andretti

Alonsov tréningový čas sa kráti, v piatok bude simulovať kvalifikáciu

Fernando Alonso pokračuje v tvrdej príprave na Indianapolis 500. V pondelok sa oťukával, v utorok si skúšal jazdu v premávke, v stredu ho preveril aj silný vietor a vo štvrtok nazbieral vďaka 96 kolám množstvo ďalších skúseností. S priemerom 225,619 míľ za hodinu obsadil štvrté miesto.

Doposiaľ to bolo hlavne o nastavení na preteky a o spoznávaní jazdy v premávke, ale v piatok príde novinka: kvalifikačné simulácie a jazda v čistom vzduchu. V sobotu a v nedeľu bude totiž prebiehať kvalifikácia.

"Auto bolo už od rána celkom OK, ale počas dňa sme ho ešte vylepšili a som pomerne spokojný," povedal Fernando Alonso, ktorého cituje Motorsport.com. "Naďalej sme výrazne pracovali na nastavení na preteky, jazdili sme v premávke. V piatok sa budeme koncentrovať na samostatné jazdy a na kvalifikáciu, aj keď prioritou sú pochopiteľne preteky."

Fernando Alonso - IndyCar
McLaren Honda Andretti

Počas piatkového tréningu budú môcť jazdci využívať kvalifikačné turbo s tlakom 1,4 baru miesto doterajších 1,3. "Môj tréner Gil de Ferran mi povedal, že štyri kvalifikačné kolá budú najhrôzostrašnejšie, aké som kedy odjazdil. Auto vraj bude absolútne na limite! Prvýkrát si to skúsim počas Rýchleho piatku a potom uvidíme, čo prinesie sobota."

"Aj tak sa však koncentrujeme na preteky. V piatok mi pomôžu pochopiť, čo je potrebné pre nadobudnutie kvalifikačnej rýchlosti a čo je kľúčové pre dobré kvalifikačné kolá," zopakoval Fernando Alonso.

Tréningový čas sa však kráti, ďalšie jazdy budú nasledovať už len v pondelok a potom počas jednej hodiny v piatok. Učiť sa však toho treba ešte veľmi veľa.

Fernando Alonso - IndyCar
McLaren Honda Andretti

"Keď na trati stretnem ostatných, tak sa neprestajne učím a sledujem ich rôzne techniky. Každý deň je zaujímavý a celkom iný. Voľné tréningy sa bohužiaľ končia, no mne ešte chýbajú kolá. Z piatkového dňa sa pokúsim vyťažiť maximum. Nasadíme vyšší výkon a opäť sa niečo naučíme. Začneme celkom od nuly," dodal Alonso.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk