F1.sk F1.sk

Vergne tvrdí, že Red Bull s ním rátal ako s nástupcom Vettela. Ale...
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Vergne tvrdí, že Red Bull s ním rátal ako s nástupcom Vettela. Ale...

Jean-Éric Vergne patril medzi zaujímavé talenty. Do Formuly 1 prišiel v zásade spolu s Danielom Ricciardom. Svoje pôsobenie začal v roku 2012 v Scuderii Toro Rosso, Ricciardo o pol roka skôr v HRT a potom boli spoločne v STR.

Ricciarda v prvom roku na body zdolal 16:10, v druhom mu podľahol 13:20 a následne sa ich cesty rozišli. Austrálčan bol ako nástupca Marka Webbera povolaný do Red Bullu Racing, Francúz ešte rok ostal v Toro Rosso a potom sa postupne vytratil. Najskôr si našiel pozíciu testovača Ferrari, ale ani tam neostal dlho.

Vergne dostal v lete roku 2014 informáciu, že o svoje miesto v Toro Rosso príde a nahradí ho Max Verstappen, ktorý mal pôsobiť po boku Daniila Kvjata. Počas japonského víkendu však Vettel oznámil, že z Red Bullu odchádza a jeho miesto zaujme Kvjat. Do Toro Rosso bol následne donominovaný Carlos Sainz.

Jean-Éric Vergne
Scuderia Toro Rosso

"V lete som obdržal hovor od Red Bullu s informáciou, že do auta posadia Maxa. V tom čase som tomu absolútne rozumel," povedal Vergne v rozhovore pre crash.net. "Povedal som si, že OK, veď Toro Rosso je školou juniorov Red Bullu a v áčkovom Red Bulle nebolo miesto. V podstate som to bral tak, že od nich bolo milé informovať ma v takej včasnej fáze sezóny."

"Počas tohto rozhovoru som sa však opýtal: 'Ale čo ak Vettel odíde?' Odpovedal mi: 'Budeš v aute.' Absolvoval som skvelú sezónu, bolo to dobré. Vedeli aj o tom, že voči Kvjatovi mám váhovú nevýhodu. A keď Vettel oznámil odchod, tak sa tak stalo práve po mojich dobrých pretekoch," skonštatoval súčasný pretekár Formuly E.

Neskôr sa však okolnosti zbehli tak, že z pohľadu Red Bullu by bolo zvláštne povolávať späť odmietnutého jazdca. A dokonca do áčka. "Bola to frustrujúca situácia. Potom ma celý tím Toro Rosso chcel na mieste po boku Maxa, ale nakoniec to bolo o tom istom. Držali sa svojho rozhodnutia," dodal Jean-Eric Vergne.

Jean-Éric Vergne
Scuderia Toro Rosso

Pre úplnosť dodajme, že v roku 2014 Vergne porazil Kvjata na body 22:8. Napriek tomu sa musel porúčať a jeho kolega zamieril do Red Bullu Racing. Smolný príbeh.

Najnovšie z kategórie: Jean-Éric Vergne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk