F1.sk F1.sk

Syn Ralfa Schumachera napreduje, v budúcom roku môže byť v F4
zdroj:

Syn Ralfa Schumachera napreduje, v budúcom roku môže byť v F4

Na pretekársku scénu sa derie aj ďalší zástupca klanu Schumacherovcov, konkrétne Ralfov syn David. Ten vyhral prvé dve podujatia nemeckých motokárových majstrovstiev a nie je vylúčené, že v budúcom roku okúsi F4.

Auto Bild Motorsport ho po Michaelovi, Ralfovi a Mickovi Schumacherovcoch označil ako Schumiho IV. a zdá sa, že médiá mu budú venovať pozornosť. Momentálne má šestnásť rokov, takže je o dva roky mladší ako Mick, ktorý v tomto roku pôsobí v európskej F3.

"Vždy som hovoril, že sám musí byť dostatočne 'starý' na to, aby sa rozhodol," povedal Ralf Schumacher ohľadom synovej ďalšej budúcnosti. "Keď to bude takto pokračovať, tak sa mu určite naskytne šanca na to, aby to skúsil v ADAC F4."

V tejto sérii začínal aj Mick, ktorý v druhom roku svojho pôsobenia v F4 kombinoval nemeckú F4 s talianskou. V oboch šampionátoch skončil na druhom mieste a momentálne patrí medzi to lepšie, čo máme v F3.

"Ak bude David chcieť do ADAC Formel 4, tak bude určite jazdiť v tíme US Racing," potvrdil Ralf, ktorý je v tomto zoskupení šéfom. "Kde inde by mal jazdiť? Takáto otázka sa azda ani nedáva."

Najbližšie podujatie nemeckých motokárových majstrovstiev sa uskutoční 28. mája v Kerpene.

Najnovšie z kategórie: Ralf Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk