F1.sk F1.sk

Fernandovi budem pomáhať až do štartu pretekov, hovorí bývalý víťaz Indy 500 Hunter-Reay
zdroj: McLaren Honda Andretti

Fernandovi budem pomáhať až do štartu pretekov, hovorí bývalý víťaz Indy 500 Hunter-Reay

Mnohí odborníci a pretekári IndyCar si myslia, že Fernando Alonso by napriek svojej neskúsenosti pri pretekoch 500 míľ Indianapolis mohol zabojovať o víťazstvá. To si uvedomuje aj jeho tímový kolega a víťaz Indy 500 z roku 2014 Ryan Hunter-Reay, ktorý však napriek vlastným ambíciám hodlá Alonsovi pomáhať až do štartu pretekov.

„Zatiaľ to je len o tom, že sa snažíme dostať k autu, kde bude všetko fungovať tak ako má. Potrebujeme základ vo forme silného auta, všetci šiesti,“ povedal Hunter-Reay pre Motorsport.com.

„Odtiaľ budeme každý vylepšovať svoje auto podľa našich rozdielnych jazdeckých štýlov a odďaľovať sa od toho základného nastavenia. Napriek tomu, že každý pôjdeme v kvalifikácii vlastnou cestou, ten aspekt vzájomnej spolupráce medzi všetkými jazdcami tohto tímu sa tam neskončí.“

„V pretekoch jeden druhému pomáhať nebudeme. Samozrejme, určite neodstrelíte svojho tímového kolegu a neprejdete mu na konci rovinky rovno pred nosom, pretože vtedy potrebuje čistý vzduch na zatáčanie. V tomto ohľade si na seba budeme dávať pozor, no určite si nebudeme priamo pomáhať,“ pokračuje rodák z Texasu.

„Dovtedy však situácia bude vyzerať tak, že budeme všetci spolupracovať. Prúd informácií sa medzi nami až do začiatku pretekov nezatvorí,“ uisťuje Hunter-Reay, ktorého všetka pozornosť venovaná Fernandovi Alonsovi a tým pádom celému tímu Andretti vôbec neznervózňuje.

„Úprimne, nemal som zatiaľ príležitosť všimnúť si celej tej pozornosti, ktorej sa mu dostáva. Samozrejme, vyjdem z garáže a vidím ľudí pýtajúcich si Fernandov autogram, no je asi tak všetko, čo som zatiaľ videl. Takže nie, zatiaľ ma to nijak nerozptyľuje. Každý máme svoj program a pri brífingoch a v garáži sa o to podelíme, ako v tomto tíme vždy robíme. On je pre nás ďalším zdrojom dát, takže by nám to malo pomôcť,“ dodáva Ryan Hunter-Reay.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk