F1.sk F1.sk

Muž sa vyhrážal Schumacherovcom smrťou detí, dostal podmienečný trest
zdroj: Daimler

Muž sa vyhrážal Schumacherovcom smrťou detí, dostal podmienečný trest

V Nemecku prebehol súd s dvadsaťjedenročným Huseyinom B., ktorý sa vyhrážal manželke Michaela Schumachera Corine a požadoval od nej takmer milión eur. V prípade nesplnenia jeho požiadaviek sa vyhrážal tým, že obe ich spoločné deti zahynú.

Staršia Gina-Maria sa venuje westernovej jazde na koni, zatiaľ čo osemnásťročný syn Mick sa minulý rok vydal v stopách svojho otca a začal svoju pretekársku kariéru v nemeckej odnoži série Formula 4. Práve to sa spomínalo aj vo výhražnom emaili, ktorý rodina obržala. „Ak peniaze nedoručíte do 31. marca, vaše deti nejakým spôsobom zahynú. Vo Formule 4 sa stáva množstvo nehôd,“ písalo sa v emaili podľa Nata Saundersa z ESPN.

Corina Schumacherová samozrejme tento incident okamžite nahlásila polícii a keďže muž k emailu pripojil aj číslo svojho účtu, nebolo ťažké ho vystopovať. Počas súdnych pojednávaní vyšlo najavo aj to, že podobným spôsobom sa chcel vyhrážať aj majiteľovi spoločnosti Sixt, ktorá sa venuje prenájmu áut.

Odsúdený podľa svojho právnika do dnešného dňa nevie vysvetliť svoje konanie. Jeho trest spočíva v podmienečnom treste v dĺžke 21 mesiacov, 50 hodinách aktivačných prác a absolvovaní psychiatrickej liečby.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk