F1.sk F1.sk

Newey zvýšil svoju prítomnosť v Red Bulle, pomôže to?
zdroj: Red Bull Content Pool

Newey zvýšil svoju prítomnosť v Red Bulle, pomôže to?

Adriana Neweyho Formula 1 postupne prestávala baviť. Cítil, že z pohľadu dizajnéra nemá na veci mimoriadny vplyv; do veľkej miery totiž rozhodovali motory. Teraz sa však situácia začína meniť a šéf Red Bullu Christian Horner priznáva, že Newey momentálne poriadne zarezáva. Je akýmsi doktorom, ktorý sa snaží rozpoznať problémy auta RB13 a napraviť ich.

"Veľmi pozorne načúval tomu, čo hovorili jazdci a bolo to tak trochu ako návšteva lekára," usmial sa Horner, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Veľmi sa zaujímal o spätnú väzbu a komentáre jazdcov. Som si istý, že teraz si posvieti na to, aby v súlade s tým napomohol vylepšeniu balíka."

"Počas zimy sa tomuto autu venoval tak na 50 percent, ale od testov v Barcelone je výrazne zapojený. Myslím si, že takto to bude pokračovať aj v najbližšej dobe," reagoval Angličan.

Adrian Newey sa predtým venoval napríklad práci na projekte hyperauta Aston Martin, ale v tomto smere má gro roboty už za sebou. "V neskoršej fáze tohto roku sa bude venovať aj iným veciam, ale momentálne je väčšina jeho úsilia výrazne zameraná na Formulu 1," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk