F1.sk F1.sk

Hamilton o Alonsovi: Svoje ťahy musíte robiť veľmi starostlivo
zdroj: Scuderia Ferrari

Hamilton o Alonsovi: Svoje ťahy musíte robiť veľmi starostlivo

Lewis Hamilton absolvuje do týchto chvíľ veľmi dobrú kariéru. Aspoň jedny preteky vyhral vo všetkých jej rokoch, už v prvej sezóne bojoval o titul, v druhej ho napokon aj získal a momentálne bojuje už o svoj štvrtý svetový primát.

Taký Fernando Alonso to nemal natoľko "jednoduché". Cez Minardi sa predral do Renaultu, kde získal v sezónach 2005 a 2006 majstrovské tituly, no od toho okamihu nič. Niekoľkokrát sa ešte zapojil do boja, ale ani v tomto roku z toho titul nebude. Zatiaľ na svojom konte nemá ani bod.

"Formula 1 je neobyčajný šport," reagoval pre španielsku televíziu Movistar Lewis Hamilton. "Môžete absolvovať najlepšiu prípravu, môžete byť najviac fit a mať najväčšie množstvo talentu, no napriek tomu nič nemať. Je to hrozné a je to jedna z vecí, ktoré na tomto športe vôbec nemám rád."

Rozhodujúce je aj to, v ktorom tíme práve ste a Alonso z tohto pohľadu nemal práve najviac šťastia. "Je to ako partia šachu. Svoje ťahy musíte robiť veľmi starostlivo. Správne rozhodnutia musia prísť v správny čas, aby ste napokon boli v správny čas na správnom mieste," dodal Hamilton.

Alonso aktuálne uviazol v McLarene, kde má zmluvu už len pre túto sezónu. Čo bude robiť ďalej, nevedno. V Mercedese a Ferrari ho pravdepodobne nechcú, takže najreálnejšia vyzerá byť alternatíva spojená s jeho návratom do Renaultu.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk