F1.sk F1.sk

Alonso bol v stredu štvrtý najrýchlejší, potrápil ho vietor
zdroj: McLaren Honda Andretti

Alonso bol v stredu štvrtý najrýchlejší, potrápil ho vietor

Testy pred podujatím Indianapolis 500 prebiehajú v plnom tempe. V pondelok sa Fernando Alonso na slávnom ovále oťukával, v utorok spoznával zákutia jazdy v balíku a v stredu zasa v silnom vetre. Toto však vôbec nebolo ideálne, pretože sa jazdilo veľmi málo. Španiel odkrúžil 39 kôl a bol štvrtý najrýchlejší.

"Rozhodne to bolo ťažké," cituje jeho slová stránka Motorsport.com. "Podmienky nám nepomohli. Tí najlepší jazdili veľmi málo, ale pre mňa to aj v takýchto podmienkach bola dobrá lekcia. Bolo to o tom, aby som sa naučil jazdiť aj pri takomto silnom vetre a ako sa s autom stavať v jednotlivých zákrutách."

"Všetko napokon prebehlo podľa plánu. Tím tieto jazdy využil aj na preverenie určitých záležitostí týkajúcich sa vyladenia motora. Bol to teda produktívny deň," odkázal Alonso, ktorý si vyskúšal aj niekoľko tréningových pitstopov.

"Áno, prostrednú časť dňa sme využili na tréning zastávok v boxoch, ktorý nemal poslúžiť len mne, ale aj našim chlapcom," pokračoval Fernando Alonso. "Naučili sme sa niekoľko vecí tak z ich strany, ako aj z mojej. Takto v tréningu to bolo OK, ale počas pretekov sem príde 33 áut a bude tu hustá premávka."

Alonsa potešil aj záujem fanúšikov a jeho tím už viackrát publikoval videá, ako rozdáva autogramy. "Rozhodne ma to baví. Zo strany fanúšikov cítim veľkú podporu a sú k nám blízko, sú priamo v pitlane i v garáži."

"Vyzerá to tak, že nech idem kamkoľvek, nasledujú ma a niektorí zvyšní jazdci to využívajú (smiech). Počkajú si kým prejdem a idú až potom. Som tu nový a všetci chcú autogram. Dúfam, že zajtra ho nebudú chcieť aj druhýkrát," zasmial sa Fernando Alonso.

Zaujímavé slová k účasti Fernanda Alonsa v Indy pridal aj Marco Andretti, podľa ktorého si pretekár McLarenu vybral "ideálny rok". Honda a Chevrolet vyvíjajú v tomto roku pre svoje tímy aj samostatné aerodynamické balíky, pričom ten z dielne Hondy, ktorým disponuje aj Alonso, je lepší. Od budúceho roku bude táto oblasť už štandardizovaná.

"Nuž veru, asi je to ideálny rok," povedal Andretti pre Autosport. "Myslím si, že tentoraz máme fakt dobré auto. Navyše sme obhajujúci šampióni. Už keď sme auto na trať poslali prvýkrát, bolo dobré a podľa mňa sme ho ešte zlepšili. V budúcom roku sa aj my budeme musieť veľa učiť. Je to fakt ideálny rok."

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk