F1.sk F1.sk

Wolff je Laudov jediný kamarát. Aj to len polovičný
zdroj: Mercedes

Wolff je Laudov jediný kamarát. Aj to len polovičný

Keď Mercedes začal stavať svoj úspešný tím, viedli ho Ross Brawn s Norbertom Haugom, pričom jazdecky ho zastupovali Michael Schumacher a Nico Rosberg. Až v sezóne 2012 sa začala rodiť zmena.

V septembri spomínaného roku Mercedes najal Nikiho Laudu, ktorý pomohol so získaním Lewisa Hamiltona a Michael Schumacher ukončil kariéru. Vo februári 2013 prišiel do stajne aj Toto Wolff, ktorý s Laudom spolupracuje do dnešných dní.

"V úvode nášho vzťahu sme prežili aj takú fázu, že do tímu sme boli obaja doslova hodení a museli sme si nájsť spoločnú cestu," vysvetlil Toto Wolff pre Motorsport-Total.com. "Rozhodnutia sme museli robiť spoločne a nie sami, ako sme boli predtým zvyknutí."

Od toho okamihu situácia značne napredovala, no podľa Wolffa sú obaja celkom iní: "Veru, je to celkom iná povaha. Z môjho pohľadu je zosobnením tlaku a tlak je niekedy dobrý. Má množstvo skúseností, zažil toho už veľa a spoluprácu s ním si veľmi užívam."

Tak Lauda, ako aj Wolff, predĺžili svoje zmluvy s Mercedesom až do konca roku 2020, takže ešte ich čaká dlhšia spoločná cesta. V rámci tej doterajšej sa vraj už dokázali aj trochu zblížiť.

"Keď sme vyhrali niektoré nedávne preteky a spoločne sme sedeli v lietadle, mal emotívnu chvíľku a povedal, že nemá žiadnych kamarátov. Ale teraz má aspoň jedného polovičného," zasmial sa Toto Wolff, ktorý na záver rozhovoru uznal, že názorové rozdiely sú medzi nimi aj naďalej: "Ale sú to permanentné nezhody pre dobro firmy! Do diskusie vstupujeme s dvoma rozdielnymi stanoviskami a vyjdeme so spoločným. To je dobré."

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk