F1.sk F1.sk

Force India uznáva: Na Red Bull sme nemali
zdroj: TASR/AP

Force India uznáva: Na Red Bull sme nemali

Force India rozhodne patrí medzi najväčšie prekvapenia aktuálnej sezóny. Je to jediný tím doterajšieho priebehu ročníka, ktorý vo všetkých piatich podujatiach bodoval s oboma svojimi jazdcami. Sergio Pérez bol vždy ten lepší, ale Esteban Ocon sa drží na dostrel a výsledkom je už 53 bodov.

"Blížime sa svojmu maximum," usmieva sa operačný riaditeľ tímu Otmar Szafnauer, ktorého cituje stránka Motorsport-Total.com. "V Barcelone sme k nemu boli blízko. Chlapci na trati dokážu z auta dostať všetko. Musíme ukázať aj dobrý vývoj, pretože v tomto smere potrebujeme ešte o niečo viac. A dvaja dobrí jazdci k tomu pochopiteľne takisto patria."

"V kvalifikácii by to miestami mohlo byť aj lepšie, v Barcelone to Esteban trochu pokazil s DRS. Až do toho okamihu bol neprestajne rýchlejší ako Sergio, no potom stlačil DRS o malý okamih skôr. Mohlo to teda byť aj lepšie," konštatuje Rumun pripomínajúc, že Oconovi sa kvôli tomu zadné krídlo v danom úseku vôbec neotvorilo.

Esteban Ocon
Sahara Force India

Na druhej strane je zrejmé, že na viac ako štvrté a piate miesto by tím aj tak nemal. "Ani náhodou sme nemali rýchlosť Red Bullu a ani v boxoch sme nepracovali čisto. Ani neviem, či to vôbec bolo vidieť, ale jedna naša zastávka trvala osem sekúnd. Mali sme problém s pravým predným a ľavým zadným kolesom. Ak by to prebehlo čisto, tak by sme na trať možno vyšli pred Ricciardom, no ten by rozhodne mal tempo na to, aby nás predbehol."

Za nami je štvrtina sezóny a Indovia sú len o devätnásť bodov za Red Bullom. "Určite to nie je strata, ktorú by sme nemohli stiahnuť, ale na to, aby sme sa dostali pred nich, potrebujeme vyššiu rýchlosť. O tom to je. Keď pridáme a budeme vyvíjať rýchlejšie ako Red Bull, tak by sme to mohli zvládnuť. Ak však ostaneme z hľadiska výkonu v súčasnom stave, tak nás porazia," hovorí ďalej Otmar Szafnauer, ktorý so svojimi ľuďmi pripravuje balík vylepšení so zamýšľanou premiérou na Veľkej cene Kanady.

"Staviame skôr na pretekárskom tempe,, ako na rýchlosti z hľadiska jedného kola. Dobré štarty a silné súťažné tempo, práve o to nám ide. Okrem toho chceme, aby sme boli dobrí na všetkých okruhoch. V Monaku nám pochopiteľne pomôže náš kratší rázvor kolies, ale to je jediné podujatie. V minulosti sme boli často rýchli v Spa a v Monze. To bolo tiež skvelé, ale boli to len dva víkendy."

Sergio Pérez a radosť vo Force Indii
Sahara Force India

"Už dávnejšie sme sa rozhodli tak, že spravíme všetko preto, aby bolo naše auto všeobecne dobré. Takto to robia aj top tímy, takto postupuje Mercedes, Ferrari, Red Bull. Napokon predsa ide o finálny výsledok dvadsiatich podujatí. Na toto nemožno zabúdať," dodáva Otmar Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk