F1.sk F1.sk

Vandoorne prvýkrát v sezóne predbiehal, komu uštedril takú potupu?
zdroj: Red Bull Content Pool

Vandoorne prvýkrát v sezóne predbiehal, komu uštedril takú potupu?

Stoffel Vandoorne zatiaľ neprežíva mimoriadne vydarenú sezónu. Na kolegu Fernanda Alonsa nestačí a počas Veľkej ceny Španielska sa zaplietol aj do problémov; kolidoval s Felipem Massom a ako usvedčený vinník príde na štarte Veľkej ceny Monaka o tri miesta.

"Incident s Massom som zatiaľ v televízii poriadne nevidel," hovoril Belgičan krátko po pretekoch. "Ale tak či tak som nečakal, že tam bude. Myslím si, že aj tak som mu nechal dosť miesta, no bohužiaľ sme kolidovali a zlomil sa mi predný záves. Moje preteky sa skončili. Nechcem nikoho haniť, ale môj osobný názor je taký, že to bol len pretekársky incident."

V priebehu pretekov sme zaregistrovali aj inú udalosť, na ktorú musel Vandoorne čakať do piateho podujatia: "Manéver na Jolyona Palmera bol mojim prvým predbiehaním v sezóne, takže si z týchto pretekov aspoň niečo odnášam..."

"Ale skutočnosť, že mi to prinieslo takýto dobrý a výnimočný pocit len potvrdzuje nedostatočnú kvalitu nášho balíka. Naďalej nie sme v pozícii, že by sme s ostatnými dokázali bojovať. Vďaka vylepšeniam, ktoré sme do Barcelony priniesli, sme však dosiahli pokroky. Určité oblasti sú čoraz lepšie, no v pretekoch sa naďalej trápime," pokračoval talentovaný pretekár.

"Pred Monakom nechcem vyslovovať žiadne predpovede, ale šasi sa zlepšuje a dúfajme, že sa nám podarí priniesť ešte niekoľko ďalších vylepšení. Musíme si počkať a uvidíme. Odvádzame svoje maximum. To je to jediné, čo v tejto chvíli môžeme robiť," dodal Stoffel Vandoorne.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk