F1.sk F1.sk

Ferrari obsadilo ďalšie testy pneumatík do dažďa pre rok 2018
zdroj: Pirelli

Ferrari obsadilo ďalšie testy pneumatík do dažďa pre rok 2018

Už pred časom sme vás informovali o pomerne intenzívnom tohtoročnom testovacom programe zameranom na vývoj budúcoročných pneumatík Pirelli. Medzi 25 dňami sme našli aj niekoľko takých, ktoré sú zasvätené jazde v mokrých podmienkach.

Tieto testy sa konajú s tohtoročnými autami a jazdy v daždi majú na prelome mája a júna zabezpečiť Red Bull Racing na okruhu Paula Ricarda a v polovici júla McLaren v Magny-Cours.

Teraz si však Pirelli vyjednalo dodatočnú možnosť absolvovať prípravné testy aj s autami z roku 2015. Ako prvé sa prihlásilo Ferrari, ktoré bude v úvode júna testovať vo Fiorane. Auto SF15-T síce disponuje omnoho slabším prítlakom ako súčasné stroje, ale podľa talianskej spoločnosti sa aj tak bude dať niečo priučiť.

"Test sme naplánovali na 2. júna vo Fiorane," povedal technický líder Pirelli Mario Isola pre Motorsport.com. "Pôjde o auto z roku 2015 využívajúce staré veľkosti pneumatík. Chceme len preveriť niektoré nové smery. Momentálne je to jediný takýto plánovaný test."

Pirelli priznalo, že rado by absolvovalo aj viacero ďalších takýchto dní so starými autami. Pôjde však aj o to, či sa na ne niekto prihlási.

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk