F1.sk F1.sk

Verstappen neberie Bottasovo "sorry": Vyradil dvoch jazdcov
zdroj: TASR/AP

Verstappen neberie Bottasovo "sorry": Vyradil dvoch jazdcov

Max Verstappen ukončil svoje pôsobenie na Veľkej cene Španielska už v prvej zákrute. Sprvoti to vyzeralo tak, že kolidoval len s Kimim Räikkönenom, ibaže neskoršie detailnejšie zábery nám ukázali aj inú vec. Prvý kontakt sa zrodil medzi Valtterim Bottasom a Räikkönenom, takže Holanďan bol vo všetkom nevinne.

"Keď sa na scénu pozrieme ešte raz, tak vidíme, že Bottas brzdil v porovnaní s Kimim i so mnou veľmi skoro," opisoval Verstappen situáciu pre svoju internetovú stránku. "Potom trafil Kimiho pravé zadné koleso a Ferrari poskočilo. To je potom veľmi ťažké ukontrolovať, takže Räikkönen ma tvrdo trafil. V zásade som bol teda obeťou toho, čo sa stalo na vnútornej strane zákruty."

Devätnásťročného mladíka to mrzelo o to viac, že "ak by Räikkönen a Bottas nekolidovali, v zákrute by som ich oboch predbehol. Vyzeralo to veľmi pozitívne. Tieto veci by sa fakt nemali stávať, ale stali sa. Bohužiaľ."

Štart ako taký však nebol najlepší, čo priznal aj samotný Verstappen. "Na druhej strane nebol ani najhorší a keď sme prichádzali k prvej zákrute, bol som v perfektnej situácii. Nemusel som totiž brzdiť. Všetci ostatní museli uvažovať o tom, odkiaľ ísť, ale ja som mal relatívne jednoduchú stopu na vonkajšej strane," pokračoval pretekár Red Bullu.

Komisári napokon všetko posúdili ako pretekársku nehodu, s čím Max nesúhlasí. "Bottas vyradil dvoch jazdcov," prízvukoval Max Verstappen, podľa ktorého to nebol "obzvlášť rozumný ťah."

po štarte VC Španielska (kolízia Räikkönena s Verstappenom)
TASR/AP

Nový pretekár Mercedesu sa následne síce ospravedlnil, ale jeho súper to príliš neberie: "Síce je to pekné, ale to mi nepomôže."

"Videl som tam priestor a dral som sa dopredu. Išiel som vonkajšou stopou a nechal som tam veľa miesta. Ale keď sa oni dvaja dotkli, tak jedného z nich odrazilo do mňa," vracal sa Verstappen k situácii. "Po sobote to vyzeralo dobre, ale nedeľa jednoducho nebola naša. Na rozdiel od minulého roku..."

"Tak či tak bolo skvelé vidieť toľko fanúšikov. Mám pocit, že Holanďanov bolo na okruhu viac ako Španielov," zasmial sa Max Verstappen.

Fanúšikovia Maxa Verstappena
Red Bull Content Pool

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk