F1.sk F1.sk

Rosina sa ospravedlnil za "dementa" Massu: Vyletelo to zo mňa (VIDEO)
zdroj: Williams

Rosina sa ospravedlnil za "dementa" Massu: Vyletelo to zo mňa (VIDEO)

Veľké ceny Ruska a Španielska mali niečo spoločné. Sebastian Vettel sa v závere pretekov snažil stíhať lídra, no v oboch prípadoch sa mu do cesty priplietol Felipe Massa. Valtterimu Bottasovi, resp. Lewisovi Hamiltonovi, situáciu nesťažil a bez problémov ich pustil dopredu, no Vettelovi veru nepomohol.

Zaujímavá diskusia sa odohrala počas priameho prenosu vysielanom na stanici Sport 2. Ukázalo sa, že z priebehu pretekov neboli nabudení len fanúšikovia, ale vítaná emócia sa vkradla aj do komentátorskej kabíny.

"Zas je tam Massa," zneli slová Štefana Rosinu vo chvíli, keď sa Sebastian Vettel snažil doťahovať na Lewisa Hamiltona. "To už nebude normálne, keď tam Massa bude zasa zavadzať..."

Automobilový pretekár to svojimi slovami akoby privolal a stalo sa presne to, čo si priaznivci Vettela, resp. Ferrari, neželali. Felipe síce Sebastiana pustil dopredu, ale tak nešťastne, že Nemec v okamihu stratil pol druha sekundy.

Komentátor Števo Eisele neskrýval udivenie a Štofiho požiadal o aktuálny názor. V tom to prišlo a emócie sa predrali na povrch. "Tak to je strašný dement," znela reakcia.

Názory na tieto slová môžu byť rôzne, no my ich kvitujeme. Veľká cena dvíhala zo stoličiek a ako sa ukázalo, jej priebeh zalomcoval aj skúseným pretekárom. Emócie k motoršportu napokon patria a sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Takisto dotvárajú kolorit diania.

"Fandím čistému pretekárskemu športu a Massa sa z môjho pohľadu už druhýkrát uhýbal nepochopiteľne v tom najhoršom možnom okamihu. Následne som zareagoval tak, ako som zareagoval, vyletelo to zo mňa," reagoval pre F1.sk Štefan Rosina.

Ostáva len dúfať, že najskalnejší fanúšikovia Felipeho Massu sa neurazili. "Ospravedlňujem sa a je mi ľúto, ak som sa tým niekoho dotkol. Stalo sa to v zápale a pod vplyvom emócií. Bolo to trochu osobnejšie, ale aj taký je môj prejav," dodal s úsmevom Štofi.

Dodajme, že Veľkú cenu Monaka by mal pre slovenské publikum po boku Števa Eiseleho spolukomentovať Richard Gonda. Štofi Rosina sa k mikrofónu vráti počas podujatia v kanadskom Montreale.

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk