F1.sk F1.sk

Arrivabene: Za Bottasom sme stratili veľa času
zdroj: Ferrari

Arrivabene: Za Bottasom sme stratili veľa času

Scuderia Ferrari potvrdila svoju rýchlosť aj na Veľkej cene Španielska, no na víťazstvo to tentoraz nestačilo. Sebastian Vettel bol síce od úvodu najrýchlejší, no Mercedes následne využil dostupné strategické možnosti a zahral to natoľko dobre, že Lewisovi Hamiltonovi to vynieslo víťazstvo.

Dá sa povedať, že monoposty SF70-H a W08 EQ Power+ si boli výkonnostne vyrovnané a vyhrať mohol ktorýkoľvek z týchto jazdcov. Obaja nás napokon potešili fantastickým bojom, ktorý vyšperkoval už aj tak kvalitnú sezónu.

"Škoda konečného výsledku, ale Španielsko opúšťame s vedomím, že sa môžeme spoľahnúť na toto auto, ktoré je spoľahlivé a veľmi rýchle," skonštatoval šéf Ferrari Maurizio Arrivabene.

"Sebove preteky boli už od štartu veľmi dobré a počas mnohých kôl viedol," pokračoval Talian. "V poslednom stinte napriek tomu, že mal mediumky, držal Hamiltona za sebou, no napokon to nevyšlo. Jeho rival totiž využil výhodu DRS a mäkkej zmesi pneumatík."

"Za Bottasom sme stratili veľa času a nepomohla nám ani fáza virtuálneho bezpečnostného auta (VSC), ktorá sa skončila práve vtedy, keď sme museli pokryť Hamiltonov ťah," reagoval Arrivabene na skutočnosť, že hlavný Vettelov súper prezul pneumatiky ešte pod VSC.

Preteky druhého jazdca Ferrari Kimiho Räikkönena sa skončili hneď po štarte. "Ale taký je pretekársky šport," skonštatoval líder tímu. "Naďalej si musíme zachovať koncentrovanosť a pokoru. Sme si vedomí toho, že nás čaká množstvo práce a musíme sa naďalej zlepšovať. V majstrovstvách je pred nami ešte dlhá cesta."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk