F1.sk F1.sk

Deň snov malého Thomasa alebo aj také príbehy píše Formula 1
zdroj: F1.com/Twitter

Deň snov malého Thomasa alebo aj také príbehy píše Formula 1

Keď sa mladá francúzska rodinka z Amiens vybrala na Veľkú cenu Španielska, rozhodne netušila, aký deň ju čaká. Z návštevy pretekov a držania palcov svojim obľúbencom z Ferrari sa stal rozprávkový príbeh, ktorý sa niesol celým barcelonským popoludním.

Začalo sa to krátko po štarte. Kimi Räikkönen kolidoval s Valtterim Bottasom a Maxom Verstappenom, na čo doplatil zlomeným závesom a vypadnutím. Televízne kamery si na tribúne všimli sklamaného a plačúceho fanúšika, ktorý nemohol uveriť vlastným očiam. Púť jeho favorita sa skončila už po prvej zákrute.

O niekoľko kôl neskôr sa malý Thomas konečne potešil: radosť mu spravil druhý pretekár Ferrari Sebastian Vettel, ktorý predstihol Valtteriho Bottasa. Režisér neváhal a jeho radosť zaradil do prenosu.

radosť malého fanúšika Thomasa
F1.com

Hlavná časť príbehu však prišla až potom. Vedúci predstavitelia Formuly 1 sa spolu z ľuďmi z Ferrari rozhodli, že Thomasa aj s rodičmi dovedú do padoku. Plán sa im podarilo realizovať v priebehu niekoľkých okamihov a dokonca ho nakontaktovali priamo na Kimiho Räikkönena.

Fínsky pretekár svojho verného fanúšika s radosťou privítal, daroval mu šiltovku a ochotne si s ním zapózoval. 

Kimi Räikkönen s malým fanúšikom Thomasom
F1.com

Milé zábery sa sociálnymi sieťami rozleteli rýchlosťou svetla a zo sympatickej francúzskej rodinky sa napokon stali malí hrdinovia víkendu. Ich príbeh zaujal aj Teda Kravitza zo Sky Sports, ktorý ich po pretekoch dokonca vyspovedal v priamom prenose (video nájdete nižšie).

Z celej situácie vyžarovala mimoriadna ľudskosť a noví majitelia kráľovskej motoristickej triedy potvrdili, že s krokom smerom k fanúšikovi to myslia vážne. Formula 1 opäť raz napísala krásny príbeh.

video z dielne F1

Thomasa napokon privítali aj v Pirelli

Thomasa pozdravil aj Nico Hülkenberg

Ferrari následne uverejnilo aj takúto milú fotku

ďalšie zábery zo zákulisia

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk