F1.sk F1.sk

Verstappen aj Räikkönen z vypadnutia vinia Valtteriho Bottasa
zdroj: TASR/AP

Verstappen aj Räikkönen z vypadnutia vinia Valtteriho Bottasa

Kimi Räikkönen a Max Verstappen sa počas Veľkej ceny Španielska dlho na trati neohriali. Hneď v prvej zákrute prvého kola pretekov po Räikkönenovom kontakte s Valtterim Bottasom kolidovali a znamelo to koniec ich nádejí. Pokiaľ však ide o vinníka nehody, obaja vypadnuvší sa jasne zhodujú, že za všetko môže ten tretí.

Kimi Räikkönen a Max Verstappen po kolízii
TASR/AP

„Všetko sa to začalo, keď som dostal ranu v tej pravotočivej zákrute. Trochu ma to nadhodilo a potom už toho veľa nedokážete kontrolovať. Vtedy sme sa zrazili s Maxom, no všetko to začalo tým prvým dotykom. Čo som mohol robiť? Odštartoval som dobre, na rovinke ma prvýkrát zablokoval Bottas a musel som zvoľniť, na čo potom do mňa vrazil a tým sa mi skončili preteky,“ lamentuje Kimi Räikkönen, ktorý sa na štarte so svojím krajanom delil o druhý rad.

„Myslím si, že celkom jasne vidieť, čo sa tam vlastne stalo – Valtteri vrazil do Kimiho a potom Kimi samozrejme nedokázal kontrolovať auto, takže vrazil do mňa. Normálne sa tri autá v prvej zákrute dajú zvládnuť, no vždy je to veľmi tesné. Mali sme trochu smolu... Keď ste na vonkajšej strane tak viete, že to je občas celkom záľudné - ja som sa snažil uvoľniť trochu miesta, no potom do mňa vletelo Ferrari. Aj to je súčasť pretekania,“ povzdychol si Max Verstappen, štartujúci z piatej pozície.

K celej veci sa po skončení pretekov vyjadril aj Valtteri Bottas, ktorý síce zo samotného incidentu vyviazol bez trestu a bez väčšieho poškodenia, no kvôli problémom s pohonnou jednotkou nakoniec podujatie nedokončil. Ten si férovo priznal chybu, no pripomenul, že tak neurobil úmyselne. „Nebolo to naschvál... Škoda, že sme kolidovali, bol to len taký maličký dotyk,“ hovorí Bottas.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk