F1.sk F1.sk

Honda a Sauber sa dohodli. Od roku 2018 začínajú spolupracovať!
zdroj: Sauber

Honda a Sauber sa dohodli. Od roku 2018 začínajú spolupracovať!

Tím Sauber bude od roku 2018 odoberať pohonné jednotky z dielne Hondy! Obe strany to potvrdili v nedeľu ráno svojimi stanoviskami. V tom zo strany Hondy stojí, že o prvotný kontakt sa postaral Sauber a po rokovaniach následne prišlo k dohode.

"Ako dodatok k spolupráci s McLarenom, ktorá sa začala v roku 2015, začne Honda počnúc budúcim rokom dodávať pohonné jednotky aj Sauberu ako zákazníckemu tímu," povedal šéf Hondy pre značku a komunikáciu Kacuhide Morijama. "Z pohľadu aktivít Hondy F1 to bude nová výzva."

"V záujme maximálneho využitia výhod týkajúcich sa zabezpečovania dvoch tímov posilníme systémy i schopnosti oboch našich vývojových centier, konkrétne HRD v Sakure a operačného centra v Milton Keynes," pokračoval Japonec, ktorý vraj spraví všetko pre to, aby si "naši fanúšikovia čo najskôr užili Hondu s dominantnou silou."

"Pre tím Sauber F1 je možnosť v najbližších sezónach spolupracovať s Hondou obrovská česť," vyjadrila sa šéfka stajne Monisha Kaltenbornová. "Naše nové preorientovanie nie je viditeľné len na našich nových majiteľoch, ale aj na novej technickej spolupráci s Hondou."

"Honde ďakujeme za to, že umožnila realizovanie tohto skvelého partnerstva," dodala Kaltenbornová.

Viac informácií v oficiálnom stanovisku nebolo, ale novinár Joe Saward vypátral aj ďalšie veci. Hovorí o tom, že Sauber si vyjednal lepšie podmienky ako doposiaľ s Ferrari a zmluvu uzatvoril pravdepodobne na tri roky, teda do konca platnosti súčasných komerčných dohôd - do roku 2020.

"Súčasťou dohody je aj to, že Sauber bude využívať prevodové systémy dizajnované a vyvíjané McLarenom," konštatuje novinár vo svojom blogu.

Predstavitelia Sauberu nezabudli ani na slová vďaka pre svojho doterajšieho dodávateľa. "Tím Sauber F1 ďakuje Ferrari za mnoho rokov spolupráce tak v dobrých, ako aj v zlých časoch," stojí v stanovisku stajne so sídlom v Hinwile.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk