F1.sk F1.sk

V McLarene-Honda zažívajú scifi, nikto ničomu nerozumie
zdroj: McLaren

V McLarene-Honda zažívajú scifi, nikto ničomu nerozumie

V tíme McLaren-Honda majú plnú hlavu otáznikov. Monopost MCL32 sa počas víkendu v Bahrajne neprestajne kazil a kazil, takže kompetentní trávili väčšinu času v garáži a venovali sa opravám.

Potom nasledovali na rovnakom mieste dva testovacie dni, ktoré boli celkom rozdielne. Počas toho prvého prišiel ďalší problém a auto ostalo zatvorené v garáži vyše osem hodín! Ale čo je zvláštne, v stredu pokračovali jazdy s rovnakou špecifikáciou ako predtým, no tím odrazu zažil "najlepší deň tohto roku".

O čo tu teda vlastne ide a ako je to možné? "Keby sme tak vedeli..." pokrčil plecia pretekársky šéf tímu Éric Boullier. "Problém je v tom, že fakt neviem. Odrazu fungovalo všetko perfektne. Dokonca sme sa začali venovať nastavovaniu auta. Túto príležitosť sme chceli čo najlepšie využiť a všetko fungovalo."

Francúz však súčasne upozornil, že tento stav nemôžeme považovať za samozrejmý. Všetky úpravy boli šité len na kolene a robené na poslednú chvíľu, pričom nikto vlastne netuší, v čom spočíva jadro problémov.

"Je veľmi ťažké pochopiť, čo spôsobovalo problémy. Jednotku MGU-H sme vymenili, ale v utorok nám aj tak zlyhala už po dvoch kolách. Vymenili sme aj motor a v utorok sme s ním dali sedemnásť kôl. Na aute sme fyzicky nenašli nič zlé."

"Myslím si, že pochopenie tohto všetkého bude pre Hondu poriadne komplikované. Ktovie, možno išlo o problém danej výrobnej série a možno sa niektoré anomálie týkajú auta. Nevidíme žiadnu príčinu, ktorá tie problémy vyvolávala," dodal Boullier.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk