F1.sk F1.sk

Hill pochválil Verstappena: To je Senna!
zdroj: Red Bull Content Pool

Hill pochválil Verstappena: To je Senna!

V úvode Veľkej ceny Číny, ktorá sa konala ešte pred dvoma týždňami, zaujal parádnou jazdou Max Verstappen. Vo chvíľach, keď bola trať ešte vlhká, sa zo šestnásteho miesta neuveriteľne rýchlo predral nahor. Po prvom kole bol ôsmy a v jedenástom sme ho registrovali už na druhom mieste. Neskôr však trať preschla a prepadol sa za Sebastiana Vettela na konečnú tretiu priečku.

Okamžite sa objavili porovnania s husárskym kúskom Ayrtona Sennu z Doningtonu 1993 a majster sveta z roku 1996 Damon Hill to vidí podobne. Legendárny Brazílčan vtedy štartoval zo štvrtého miesta, ale po prvom kole už viedol a práve pred Damonom Hillom napokon vyhral o minútu a 23 sekúnd. Tretí Alain Prost už dostal celé kolo!

"Štartovým poľom išiel ako horúci nôž maslom," povedal Hill o Verstappenovi v televíznom rozhovore pre Sky Sports F1! "To je Senna! Je to presne to isté, čo by spravil aj Senna. Max však musel predstihnúť omnoho viac áut ako Ayrton vo vtedajších pretekoch."

"Jednoducho sa pichne do voľných priestorov. Pozrie sa na to, kde je miesto a nehľadá úseky, kde to miesto nie je. Ide o jeho inštinkt. Takéto veci nemáme možnosť vidieť často," skonštatoval Angličan.

Podobne to vidí aj ďalší z radu bývalých pretekárov Paul di Resta. "Takéto veci sa nestávajú často," zdôraznil. "Má potrebné sebavedomie i vrodený talent. Pritom vidieť, ako uvoľnene k tomu pristupuje. Aj keď nad autom stráca kontrolu, neprepadá panike. Ostatní jazdci by s tým mali problémy."

Škót týmito slovami narážal tak na minuloročnú Veľkú cenu Brazílie, ako aj na tohtoročnú Čínu. Verstappen mal v oboch podujatiach minimálne v jednom okamihu značný problém s kontrolou auta, ale akosi zázračne to zachránil a nehavaroval. 

"Volí rôzne stopy, čo je pozoruhodné," pokračoval Paul di Resta. "V motokárach to môže fungovať, ale v takomto pretekárskom aute jednoducho potrebujete byť na najlepšej stope."

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk