F1.sk F1.sk

V Montreale prerábajú, Múr šampiónov skončil
zdroj: Force India F1 Team

V Montreale prerábajú, Múr šampiónov skončil

Monoposty Formuly 1 sú v tomto roku v zákrutách omnoho rýchlejšie a FIA si v tejto súvislosti vyžiadala aj zmeny niektorých častí jednotlivých okruhov. Na mnohých miestach museli byť bariéry posunuté o niekoľko metrov ďalej, prípadne museli byť nahradené modernejšími.

Teraz sme sa bohužiaľ dozvedeli o tom, že táto záležitosť sa týka aj slávneho montrealského Múra šampiónov, v ktorom skončilo mnoho pretekárskych legiend. Ten bude po novom vyzerať o niečo inak.

FIA usúdila, že doterajší výzor "Wall of Champions" nevyhovuje aktuálnym bezpečnostným predpisom a celý betónový múr umiestnený na výjazde z poslednej šikany bude musieť byť postavený v inom uhle.

Okrem toho je realizovaná aj výmena väčšiny zvodidiel a približne 5 000 pneumatík má byť nahradených TecPro bariérami. Tie sú naplnené špeciálnou penou a niekedy pieskom, vďaka čomu dokážu omnoho lepšie absorbovať energiu.

Pre skalného fanúšika je smutné aj to, že tradičné štrkové zóny budú na mnohých miestach nahradené asfaltovými.

V súčasnosti prebiehajú práce na prvej, druhej, piatej, trinástej a štrnástej zákrute, neskôr k ním pribudne aj siedma, ôsma a desiata. Zaujímavosťou je aj nasadenie bariéry SAFER, ktorú uvidíme v piatej zákrute.

Práce by mali byť ukončené do polovice mája, Veľká cena Kanady sa uskutoční od 9. do 11. júna.

Niekoľko fotografií z prerábania uverejnil Journal de Montreal.

Najnovšie z kategórie: Gilles Villeneuve, Montreal

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk